به گزارش پاسارگاد تحلیل شاخص کل بورس در روز جاری؛ چهارشنبه ۶ فروردین ماه ۱۳۹۹ با افزایش ۱۲,۶۰۶ واحدی به ارتفاع ۵۲۱,۲۶۷ واحد و ارزش معاملات بورس و فرابورس به مبلغ ۵۵,۶۷۰ میلیارد ریال رسید. این در حالیست که شاخص هموزن نیز ۴,۸۲۸ واحد مثبت بود. بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس به ترتیب نمادهای «فارس» و «وبملت» و بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس نماد «زاگرس» داشته است. در بازار بورس مبلغ ۱,۰۷۲ میلیارد ریال مربوط به معامله بلوکی در نماد «تاصیکو۲» بوده است.

بازارهای جهانی:

روز گذشته در پی تصویب سریع بسته حمایتی دولت آمریکا در کنگره و امیدواری سرمایه گذاران به بهبود اوضاع، میانگین شاخص داو جونز با بیشترین رشد روزانه از سال ۱۹۳۳ تاکنون روبرو شد و با جهش زیاد ۲۱۱۲ واحدی و معادل ۱۱ درصدی در کانال ۲۰ هزار و ۷۰۴ واحد بسته شد.

هند سومین مصرف کننده نفت دنیا با ۱.۳ میلیارد نفر جمعیت دستور قرنطینه خانگی ۳ هفته ای داده که می‌تواند مجددا عامل فشار بر تقاضای نفت شود.

طلا همچنان صعودی است. آفریقای جنوبی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان طلا برای مدت ۲۱ روز کلیه معادن را تعطیل کرده است. بعلاوه ۳ غول پالایش طلای دنیا در سوییس که ۷۰% خالص سازی طلا در دنیا توسط آن‌ها انجام میشود فعلا برای یک هفته تعطیل شده اند.

گروه خرده فروشی:

«افق کوروش» با افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب مبنی بر توسعه بیش از پیش شعب بازگشایی شد و در قیمت ۱۰۱,۷۵۳ ریال به صف خرید رسید.

گروه سیمان:

دبیر انجمن صنفی سیما اعلام کرد: در سال ۹۸ انجمن صنفی کارفرمایان سیمان از وزارت صمت خواسته بود قیمت سیمان از ابتدای سال ۹۹ افزایش یابد که البته بررسی درخواست سیمانی‌ها به ابتدای سال ۹۹ موکول شد. وی افزود با توجه به گزارشات و مستندات ارائه شده به وزارت صمت، امیدواریم قیمت سیمان در سال ۹۹ واقعی‌تر شود. همه نمادهای این گروه امروز به جز «سدشت» و «سنیر» سبزپوش و عمدتا صف خرید بودند. «سفارس» در قیمت ۹,۶۰۹ ریال صف خرید ۱.۷ میلیونی داشت. «ستران» در قیمت ۳۹,۵۰۲ ریال صف خرید ۶۰۰ هزارتایی داشت.

گروه غذایی:

شرکت «مارگارین» اعلام کرد بابت استرداد ارزش افزوده روغن خام سال‌های ۱۳۸۷ لغایت ۱۳۹۲ درخواست استرداد خود را به مبلغ ۶۱۸ میلیارد ریال دراظهارنامه فصل تابستان ۱۳۹۷ اعلام کرد که پس از رسیدگی مالیاتی سال ۱۳۹۷ ضمن قبولی استرداد ۶۱۳ میلیارد ریال آن را به شرکت ابلاغ کرد. شرکت آثار سود وزیانی آن را در صورت‌های مالی سال منتهی به ۳۰/۹/۹۸ اعمال کرده است و مراحل استرداد این مالیات در سال جدید پیگیری خواهد شد. سهم امروز باز شد و در قیمت ۱۵,۲۸۲ ریال به صف خرید رسید. سایر نمادهای این گروه به جز «غگل» و «غسالم» مثبت و صف خرید بودند. «غشهداب» صف خرید ۲۳ میلیونی در قیمت ۱۱,۷۷۸ ریال داشت.

گروه بانکی:

همه نمادهای این گروه امروز صف خرید داشتند. «وبصادر» در قیمت ۷۸۸ ریال صف خرید ۱۸ میلیونی داشت. «وبملت» در قیمت ۸,۹۸۰ ریال صف خرید ۴۶ میلیونی داشت و ۲۰۵ میلیون سهم نیز معامله شد. صف خرید ۲۰ میلیونی «وپاسار» در قیمت ۳,۷۸۸ ریال بود.