به گزارش پاسارگاد تحلیل، مجمع عمومی عادی سالانه شرکت شرکت پلیمر آریا ساسول  برای تصویب صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۲۹اسفندماه ۱۳۹۸برگزار شد. در ابتدای این جلسه بحرینی؛ مدیرعامل شرکت به ارایه گزارش فعالیت یک‌ساله هیات مدیره پرداخت و پس از آن به سوال های سهامداران پاسخ داده شد. در پایان نیز گزارش حسابرس و بازرس قانونی ارایه شد.

بحرینی گزارش خود را به طور مختصر ارایه کرد که شامل توضیحاتی در خصوص تولید و فروش، عملکرد مالی و وضعیت شرکت بود. مهمترین مطالب ذکر شده توسط وی و همچنین مطالبی که در پاسخ به سوالات عنوان شد به شرح زیر است:

  • شرکت پلیمر آریاساسول در سال گذشته با رشد حدود ۱۲ درصدی نسبت به سال قبل در مجموع حدود ۱.۸۰۰.۰۰۰ تن اتیلن و انواع پلی‌اتیلن سبک و سنگین و C3+‌ تولید کرده است،‌ همچنین فروش محصولات نزدیک به ۹۰.۰۰۰ میلیارد ریال بوده که رشد ۵۲ درصدی نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد که از این مبلغ حدود ۷۰ درصد صادرات بوده است.

  • از جمله دستاورد مهم شرکت آریا ساسول رکورد تاریخی تولید در واحدهای پلی اتیلنی ۳۰۰ هزار تنی است، واحد پلی اتیلن سنگین این شرکت در سال ۱۳۹۸ با تولید بیش از ۳۸۶ هزار تن و واحد پلی اتیلن سبک آن با ۳۷۰ هزار تن، رتبه های اول و دوم تولید پلی اتیلن کشور در طول سالیان گذشته را به خود اختصاص داده است.

  • برنامه افزایش سرمایه دیگر موضوعی بود که بحرینی انجام آن را در دست بررسی عنوان کرد و گفت: با توجه به سرمایه‌گذاری جدید موضوع افزایش سرمایه در دست بررسی است که پس از نهایی شدن و تصویب سهامداران از طریق سامانه کدال اطلاع‌رسانی خواهد شد.

  • مدیرعامل آریاساسول در خصوص طرح های توسعه‌ای شرکت گفت: با هدف افزایش سودآوری از طریق تکمیل زنجیره ارزش و با توجه به حاشیه سود پلی اتیلن  همچنین برخورداری از معافیت‌‌های مالیاتی، احداث یک واحد جدید پلی اتیلن با ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن با رویکرد مشابه‌سازی از واحد پلی‌اتیلن سنگین موجود در دستور کار ا‌ست.

بحرینی ادامه داد: تولید پلی اتیلن هایی با کاتالیست متالوسن و با ارزش افزوده بالاتر، از اهداف تعریف شده برای واحد جدید است و راه‌اندازی این واحد جدید در سال ۱۴۰۱، درآمد، سودآوری و پایداری سودآوری شرکت برای سهامداران را تضمین می‌‌کند.

  • فروش محصولات شرکت در سال ۱۳۹۸ با رشد ۵۲ درصدی نسبت به سال قبل نزدیک به ۹۰.۰۰۰ میلیارد ریال محقق شده و از این مبلغ حدود ۷۰ درصد صادرات بوده است. در سال ۱۳۹۸ بیش از ۴۲.۰۰۰ میلیارد ریال سود خالص تحقق یافته است. بحرینی گفت سودآوری شرکت به نرخ خوراک و قیمت محصولات بستگی دارد اما با توجه به افزایش میزان تولیدات نسبت به سال گذشته و افزایش نرخ تسعیر ارز همچنین شرایط بازارهای جهانی محصولات شرکت، پیش‌بینی دارند که سودآوری شرکت نسبت به سال قبل کاهش جدی نداشته باشد.

  • در آخر اعضای هیات مدیره انتخاب و پاداش هیات مدیره را تعیین کردند.

در پایان این جلسه پس از تصویب صورت های مالی مورد گزارش و سایر دستورجلسه مجمع، سهامداران به تقسیم سود هشت هزار و ۷۴۰ریال سود به ازای هر سهم رای دادند.