شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نتیجه معاملات امروز؛ دوشنبه ۲۳خرداد۱۴۰۱  با افزایش ۳۹۰۵۹واحدی به محدوده یک میلیون و۵۷۱هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل باافزایش ۷۷۳۸واحدی خود به عدد ۴۲۹هزار واحد رسید.ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد ۵۴۶۶میلیارد تومان  رسید. امروز حدود۳۴۰میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقوقی به حقیقی بوده است.
 بیشترین تاثیر مثبت در شاخص را نمادهای«میدکو، فولاد و فملی» داشتند.همچنین بیشترین تاثیر مثبت در شاخص فرابورس را نماد «بپاس ،آریاو شگویا» داشتند.

🔸شاخص کل بورس امروز توانست با ثبت رشد نزدیک به ۲.۵ درصدی،۳۹هزار واحد افزایش یابد و دوباره به کانال ۱.۵۷ میلیون واحدی رسید. قبل از شروع روند نزولی جدید، شاخص کل توانسته بود تا ۱.۶۰۶ میلیون واحد نیز رشد کند اما مقاومت موسوم به مقاومت واعظی مانع از پیشروی بیشتر این شاخص شد.

🔸ارزش معاملات با افزایش قابل قبولی در نهایت توانست عدد ۵۴۶۶ میلیارد تومان را به ثبت برساند که این موضوع می‌تواند نوید رونق دوباره معاملات را داشته باشد. امروز اما پس از بیش از ۲ هفته دوباره شاهد ورود سرمایه کدهای حقیقی به چرخه معاملات بودیم که از نکات مثبت بازار به حساب می‌آید و آشتی دوباره حقیقی‌ها می‌تواند به ثبات صعود بازار کمک شایانی کند.