به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری؛ دوشنبه ۲۲شهریور۱۴۰۰،  افت ۱۴هزار و ۷۰۹واحدی شاخص کل (یک درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۴۷۵هزار واحدی قرار داد. شاخص‌ هم وزن نیز ۱.۳۵درصد افت کرد. ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به بیش از ۶هزار و ۸۶۵میلیارد تومان رسید. بیشترین تاثیر بر شاخص بورس را نمادهای «فارس»، «میدکو» و «فملی» داشتند.

بازار امروز در حالی کار خود را شروع کرد که روز گذشته فاصله بسیار زیادی بین صف‌های خرید و فروش وجود داشت اما امروز در شروع این فاصله به مراتب کمتر شدبا گذشت یک ساعت از شروع معاملات امروز، دوباره فشار عرضه‌ها قدرت گرفت و تعداد صف‌های فروش فاصله چشمگیری با صف‌های خرید گرفتند که نشان از کمبود تقاضا در بازار دارد. با رسیدن به نیمه معاملات بار دیگر شاهد بهبود وضعیت در فضای عمومی بازار بودیم.  در این بین افزایش تقاضا برای نمادهای خودرویی قابل توجه بود. نمادهای بانکی مطرح نیز از محدوده قرمز خارج شدند.

در پایان معاملات ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم با احتساب دو صندوق ETF دولتی دارا یکم و پالایش به عدد ۷۱۵۱ میلیارد تومان رسید. البته لازم به ذکر است که ساعت معامله صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله تا ساعت ۱۵ ادامه خواهد یافت. از این میان شاهد خروج پول ۵۵۱ میلیارد تومانی از گردونه معاملات بازار بودیم.

سرانه خرید کدهای حقیقی در کلیت بازار امروز به عدد ۱۵ میلیون تومان رسید و در سمت مقابل سرانه فروش حقیقی‌ها به عدد ۷.۸ میلیون تومان رسید.

امروز با قرار گرفتن بازار ارز در مسیر نزولی دلار مجددا وارد کانال ۲۶هزار تومان شد. به این ترتیب قیمت دلار در بازار آزاد با حدود ۶۰۰تومان کاهش در مقایسه با دیروز به ۲۶۹۲۰تومان رسید. دامنه نوسان قیمت دلار در معاملات امروز بین ۲۶۹۲۰ تا ۲۷۰۵۰تومان بوده است.