شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نتیجه معاملات امروز؛ سه شنبه  ۴مرداد۱۴۰۱ با کاهش ۹۶۸واحدی به محدوده یک میلیون و ۴۳۸هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل با کاهش۲۸۲۹ واحدی خود به عدد ۳۸۸هزار واحد رسید. ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد ۳۰۶۲میلیارد تومان رسید.
 بیشترین تاثیر منفی در شاخص بورس را نماد«فملی» داشتند و بیشترین تاثیر مثبت را «فارس و حکشتی» داشتند. بیشترین تاثیر منفی در شاخص فرابورس را نمادهای «غصینو، دماوند و سمگا» داشتند.

 شاخص دو روزی که وارد کانال جدید شده و از دید تحلیلگران این تغییر کانال برای سهامداران نگران کننده است. اهمیت این موضوع برای سهامداران بورس به مراتب بیشتر از نزول شاخص کل به کانال های پایین‌تر است. بسیاری از تحلیلگران نیز این امر را به عنوان نشانه‌ای منفی از روند بازار ارزیابی می‌کنند. همچنین فشار عرضه‌ها در بورس افزایش یافت.

امروز هم همانند روزی‌های اخیر فشار عرضه‌ها در بورس افزایش یافت. افزایش عرضه‌ها باعث شد که شاخص همچنان سرخ‌پوش بماند. فشار عرضه‌ها را می‌توان ناشی از افزایش نرخ بهره دانست. نرخ بهره بین بانکی به محدوده ۲۱درصد رسید و به نوعی خلاف وعده وزیر اقتصاد عمل شد. براساس گزارش بانک مرکزی نرخ سود بین بانکی در هفته پایانی تیر ماه برابر با ۲۱.۱۴درصد شد.