به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری  یکشنبه ۱۸مهر ۱۴۰۰،افت ۱۰هزار و ۴۲۲واحدی (۰.۷درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۴۵۵هزار واحدی قرار داد. شاخص‌ هم وزن نیز ۱.۴درصد افت کرد. ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به چهار هزار و ۷۹۰میلیارد تومان رسید.بیشترین تاثیر بر شاخص بورس را نمادهای «فملی»، «فولاد» و «همراه» داشتند.

ابتدای معاملات امروز، همچون انتهای روز گذشته با قدرت بالای عرضه‌ها کار خود را شروع کرد با گذشت یک ساعت از شروع معاملات، عرضه‌ها قدرت بالاتری در بازار داشتند و هر لحظه بر تعداد صف‌های فروش افزوده می‌شد. با گذشت یک ساعت از معاملات امروز وضعیت تقاضا در گروه پالایشی بهبود یافته و «شاوان» تنها نماد پالایشی که صورت مالی بهار را تا این ساعت منتشر کرده به سمت صف خرید در حرکت است. بعد از «شاوان»، «شراز» به صف خرید رسید.

در معاملات امروز چنددسته‌گی خاصی در معاملات نمادهای محصولات شیمیایی مشاهده می‌شد. هلدینگ‌های پتروشیمی که عموما قسمتی از سبد خود را نیز به شرکت‌های پالایشی اختصاص داده‌اند کمی سبز بودند.  نمادهای متانولی و اوره‌ای در محدوده نزدیک به صفر معامله می‌شدند. در این تولیدکنندگان محصولات شوینده با فشار فروش بیشتری مواجه بودند.

در بازار دلار با از دست رفتن حمایت ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان، انتظارات کاهشی قوی تر شده است. میزان هیجان فروش در بازار ارز را می توان از میزان افت روزهای اخیر متوجه شد. قیمت دلار در ۲ روز کاری آخر خود نزدیک به ۶۰۰ تومان از ارزش خود را از دست داده و تا سطح ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان عقب نشینی کرده است. دیروز خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از «منابع مطلع» گزارش داد که دور بعدی مذاکرات احیای توافق هسته‌ای میان تهران و اعضای باقی مانده در توافق، احتمالا پیش از پایان یافتن این ماه [اکتبر] در وین پایتخت اتریش برگزار خواهد شد. این خبر انتظارات آغاز دور جدید مذاکرات هسته ای و احتمال لغو تحریم ها را بالا برد.