به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری شنبه ۱۶اسفند۱۳۹۹، شاخص کل با ۸,۱۷۲واحد منفی پایان یافت و به مقدار ۱,۱۶۹,۷۴۴واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۱۹۸,۰۱۵میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن ۳۳۰واحد منفی بود و به مقدار ۴۳۰,۹۳۵واحد رسید. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص بورس را نمادهای «فملی»، «فارس» و «فولاد» داشتند.

نرخ دلار آمریکا نیز ۲۴هزار و ۳۶۰تومان و یورو ۲۹هزار و ۵۰۰تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۱۸هزار تومان معامله شد.

در اخبار داشتیم:

بایدن: برنامه موشکی ایران و فعالیت‌های سپاه پاسداران تهدید علیه آمریکا است.

آمریکا اعلام کرد ضمن خودداری از ارائه طرح علیه ایران در شورای مدیران آژانس، تا نشست بعدی، به ایران فرصت خواهد داد.

الجزیره: اروپا از قطعنامه علیه ایران عقب نشست.

الجزیره:منابعی در دولت عراق آزادی  پول های ایران که در بانک مرکزی عراق بلوکه شده را انکار کردند./انتخاب

بیژن زنگنه، وزیر نفت پس از پایان چهاردهمین نشست وزیران نفت اوپک:تصمیم گرفته شد که روسیه و قزاقستان ۱۵۰ هزار بشکه به تولید نفت‌شان در ماه آوریل اضافه کردند. به نظرم بازار نفت در حال حاضر ثبات دارد.

نرخ سود بین بانکی به زیر ۲۰ درصد رسید.

نفت برنت ۶۷ دلار در هر بشکه.

گروه بانکی:

در این گروه امروز «وبصادر» ۱.۷۴درصد کاهش یافت و به ۲,۲۶۰ریال رسید. «وپاسار» امروز در قیمت پایانی ۱۱,۶۹۰ریال با ۱.۷۶درصد کاهش پایان یافت. «وبملت» ۱.۹۵درصد منفی بود و در قیمت ۳,۵۲۰ریال پایان یافت. «وتجارت» نیز امروز با ۱.۹۸درصد منفی در قیمت پایانی ۲,۴۷۰ریال کاهشی بود. «وپارس» با ۱.۸۷درصد افت در قیمت ۳,۱۵۰ریال پایان یافت. شاخص بانکی‌ها با ۱۰۶واحد افت به ۶,۵۸۱واحد رسید.

گروه شیمیایی:

شاخص این گروه امروز با ۴۴۵واحد کاهش به مقدار ۶۶,۸۰۳ رسید. در این گروه سهم «پارس» در محدوده صفر درصد منفی بود و با قیمت ۱۲۶,۰۲۰ریال پایان یافت. «زاگرس» کمتر از یک درصد افزایش معامله شد و به قیمت ۱۸۵,۲۵۸ریال رسید. «پاکشو» با ۱.۷۱درصد منفی بود و با قیمت ۷۹,۸۴۰ریال پایان یافت. «شیراز» کمتر از یک درصد منفی معامله شد و با قیمت ۴۹,۹۸۰ریال به پایان رسید. «کرماشا» نیز امروز کمتر از یک درصد منفی شد و با قیمت ۳۳,۸۷۰ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:

در این گروه شاخص با کاهش ۱۰,۹۳۰واحدی به مقدار ۸۶۴,۸۸۹واحد رسید. «ذوب» در قیمت ۳,۸۱۰ریال با کمتر از یک درصد منفی بود. «فولاد» در قیمت ۱۱,۵۷۰ریال ۱.۴۵درصد منفی بود. «فملی» نیز ۱.۹۵درصد منفی بود و در قیمت ۱۲,۰۸۰ریال پایان یافت. «فجر» ۱.۸۲درصد منفی بود و در قیمت ۵۵,۴۳۰ریال به پایان رسید. «کاوه» ۱.۴۳درصد منفی بود و در قیمت ۱۸,۶۷۰ریال پایان یافت.

گروه خودرو:

شاخص این گروه امروز ۱,۱۸۳واحد کاهش داشت و به مقدار ۲۴۴,۵۷۷ رسید. امروز «خپارس» در قیمت ۵,۸۷۰ریال بدون تغییر پایان یافت. «خگستر» در قیمت ۲,۹۴۰ریال در محدوده صفر درصد منفی شد. «خبهمن» در قیمت ۲۰,۳۱۰ریال با کمتر از یک درصد منفی شد. «خودرو» نیز با کمتر از یک درصد منفی در قیمت ۲,۴۴۰ریال به پایان رسید. «خساپا» نیز کمتر از یک درصد منفی معامله شد و به قیمت ۲,۲۵۰ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:

شاخص این گروه با ۱۹,۷۲۲ واحد کاهش به ۳,۵۷۶,۵۴۸ واحد رسید. در این گروه شرکت «شبندر» با ۱.۳۸درصد کاهش به قیمت ۲۴,۲۴۰ریال رسید. همچنین سهم «شپنا» با ۱.۸۳درصد منفی در قیمت ۱۱,۲۴۰ریال پایان یافت. شرکت «شبریز» در محدوده صفر درصد مثبت پایان یافت و به قیمت ۲۷,۹۲۰ریال کاهش یافت.