شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نتیجه معاملات امروز؛ سه شنبه ۲۹شهریور۱۴۰۱، با کاهش ۶۷۶۰واحدی به محدوده یک میلیون و ۳۶۷هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل با کاهش ۲۳۰۲واحدی عدد ۳۹۷هزار واحد را ثبت کرد. ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد ۲۹۱۸میلیارد تومان رسید. بیشترین تاثیر منفی در شاخص را نمادهای «و پاسار و فارس» داشتند. همچنین بیشترین تاثیر منفی در شاخص فرابورس را نماد های «آریا، خدیزل و صبا» برجای گذاشتند. علاوه بر این امروز شاهد خروج ۱۶۱میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سرمایه بودیم.

خبر های مهم بورس

بعد از تپسی شاهد عرضه کافه بازار خواهیم بود و پس از آن نیز فیلیمو به بازار می‌آید.
براساس اطلاعیه شرکت بورس تهران، عملیاتی بازارگردانی در نماد معاملاتی «والبر» از روز  ۲۹شهریور ۱۴۰۱ آغاز و تا ۲۹شهریور ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت. حداقل حجم معاملات روزانه ۲میلیون و هزار۴۱۹ سهم، حداقل حجم سفارش انباشته ۱۲۰هزار و ۹۵۰ سهم و دامنه مظنه ۳ درصد است. زمان بورس مجوز افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی شرکت سرمایه گذاری بوعلی را از محل سود انباشته صادر کرد.
 با توجه به ظن دستکاری بازار (مبتنی بر اطلاعات یا معاملات) نماد معاملاتی شرکت مهندسی حمل و نقل پتروشیمی با نماد حپترو حداکثر تا تاریخ ۴مهر ۱۴۰۱ متوقف می شود.
 با توجه به ظن دستکاری بازار (مبتنی بر اطلاعات یا معاملات) نماد معاملاتی شرکت تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک با نماد گدنا حداکثر تا تاریخ ۶مهر۱۴۰۱ متوقف می شود.
 مجوز افزایش سرمایه ۴۳ درصدی شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش با نماد سپ از محل سود انباشته صادر شد.
نماد‌های «خعمرا، ثاصفا و شبندر» به دلیل برگزاری مجمع در روز‌های پنجشنبه و شنبه، ۳۱ شهریور و ۲ مهر ماه ۱۴۰۱، فردا ساعت ۱۲:۳۰ متوقف می‌شوند.