به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری چهارشنبه ۲۴دی۱۳۹۹، شاخص کل با ۳۰,۸۴۳واحد منفی پایان یافت و به مقدار ۱,۲۲۹,۸۷۹واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۲۵۱,۵۶۱میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۸,۴۰۷واحد منفی بود و به مقدار ۴۵۴,۷۸۶واحد رسید. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص بورس را نمادهای «فارس»، «فملی» و «فولاد» داشتند.

نرخ دلار آمریکا نیز ۲۴هزار و ۷۰۰تومان و یورو ۳۰هزار و ۲۰۰تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۸۹هزار تومان معامله شد.

در اخبار داشتیم:

روز گذشته ارزش سبد سهام عدالت (۵۰۰‌هزار تومانی) بیش از ۳۶۷ هزار تومان افت کرد و به ۹ میلیون و ۲۹ هزار تومان رسید.

زامیاد اعلام کرد: پیرو اخبار منتشر شده در پایگاه خبری سایپا نیوز مبنی بر تفاهم نامه ساخت ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس شهری به استحضار می رساند عطف به تفاهم نامه منعقده فی مابین اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشور و شرکتهای زامیاد وسایپا دیزل . در خصوص ساخت ۱۰۰۰ دستگاه از اتوبوسهای ناوگان حمل و نقل مسافر بری درون شهری ، به استحضار میرساند در این خصوص تا این تاریخ هنوز قرار دادی با اتحادیه اتوبوسرانی منعقد نگردیده است.

برنامه اجرایی تجدید ارزیابی در زیرمجموعه های « شستا » آغاز شد.

قطعنامه درخواست از پنس برای برکناری ترامپ تصویب شد و مایک پنس درخواست دموکرات‌ها را برای برکناری ترامپ رد کرد.

گروه بانکی:

در این گروه امروز «وبصادر» ۵درصد کاهش یافت و به ۲,۴۷۰ریال رسید. «وپاسار» ۲.۹درصد منفی بود و در قیمت پایانی ۱۱,۳۸۰ریال پایان یافت. «وبملت» ۴.۱۳درصد منفی بود و در قیمت ۳,۹۵۰ریال پایان یافت. «وتجارت» امروز با ۴.۵۸درصد منفی در قیمت پایانی ۲,۷۱۰ریال کاهشی بود. «وپارس» با ۴,۵۵درصد کاهش در قیمت ۲,۹۴۰ریال پایان یافت. شاخص بانکی‌ها با ۲۸۵واحد کاهش به ۷,۰۴۵واحد رسید.

گروه شیمیایی:

شاخص این گروه امروز با ۲,۴۸۳واحد کاهش به مقدار ۷۵,۰۹۱ رسید. در این گروه سهم «پارس» ۲.۶۶درصد منفی بود و با قیمت ۱۴۹,۲۲۰ریال پایان یافت. «زاگرس» با ۳.۵۴درصد کاهش معامله شد و به قیمت ۱۹۰,۹۴۳ریال رسید. «پاکشو» در محدوده صفر درصد مثبت بود و با قیمت ۸۴,۵۷۰ریال پایان یافت. «شیراز» با یک درصد منفی معامله شد و با قیمت ۵۲,۰۰۰ریال به پایان رسید. «کرماشا» امروز ۳,۶۴درصد منفی شد و با قیمت ۳۶,۷۸۰ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:

در این گروه شاخص با کاهش ۳۱,۶۱۵واحدی به مقدار ۸۲۴,۶۴۴واحد رسید. «ذوب» امروز متوقف بود. «فولاد» در قیمت ۱۰,۸۴۰ریال با ۴,۰۷درصد منفی بود. «فجر» ۲.۸۵درصد منفی بود و در قیمت ۵۷,۵۴۰ریال به پایان رسید. «کاوه» ۱.۷۱درصد منفی بود و در قیمت ۱۷,۷۹۰ریال پایان یافت.

گروه خودرو:

شاخص این گروه امروز ۶,۶۷۰واحد کاهش داشت و به مقدار ۲۵۹,۹۵۸ رسید. امروز «خپارس» در قیمت ۶,۰۶۰ریال با ۴,۵۷درصد منفی پایان یافت. «خگستر» در قیمت ۲,۹۵۰ریال ۴,۵۳درصد منفی شد. «خبهمن» در قیمت ۲۵,۲۰۰ریال با ۴,۳درصد منفی شد. «خودرو» با ۳,۴۲درصد منفی در قیمت ۲,۵۴۰ریال به پایان رسید. «خساپا» نیز با ۱,۸۷درصد منفی معامله شد و به قیمت ۲,۱۰۰ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:

شاخص این گروه با ۱۱۹,۳۳۰واحد کاهش به ۳,۳۳۱,۵۱۲واحد رسید. در این گروه شرکت «شبندر» با ۴,۴درصد کاهش به قیمت ۲۰,۲۰۰ریال رسید. همچنین سهم «شپنا» با ۴,۳درصد کاهش در قیمت ۹,۸۱۰ریال پایان یافت. شرکت «شبریز» با ۲,۴۶درصد منفی پایان یافت و به قیمت ۲۴,۱۵۰ریال کاهش یافت.