به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری چهارشنبه ۲۹بهمن۱۳۹۹، شاخص کل با ۷,۴۸۸واحد منفی پایان یافت و به مقدار ۱,۲۳۸,۳۹۵واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۳۵۱,۴۷۱میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن ۹۳۲واحد مثبت بود و به مقدار ۴۳۸,۹۶۶واحد رسید. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص بورس را نمادهای «فارس»، «فولاد» و «شستا» داشتند.

نرخ دلار آمریکا نیز ۲۵هزار و ۱۷۰تومان و یورو ۳۰هزار و ۴۳۰تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۱۳۷هزار تومان معامله شد.

در اخبار داشتیم:

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیشنهاد داده است تا مدیر این نهاد به ایران سفر و به بررسی راه‌حلی برای اجازه تداوم فعالیت‌های اساسی نظارتی بپردازد.

۷۰ درصد سهام پالایشگاه نفت تهران به سهام عدالت واگذار شده است.

کمک حمایتی کرونا برای اقشار کم درآمد ساعت ۲۴ فردا (چهار شنبه) به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

ظریف: مجموع دارایی‌های مسدود شده ایران در ژاپن و کره جنوبی حدود ۱۰ میلیارد دلار است.

نایب رییس مجلس: از یکشنبه هفته آینده مجلس به صورت ۳ شیفت وارد بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ خواهد شد.

موتور رشد قیمت جهانی نفت همچنان روشن است و شاخص برنت امروز از مرز ۶۳.۳$ عبور کرده که بالاترین سطح ۱۳ ماه اخیر است!

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی طی سی و هشتمین مرحله از حراج اوراق بدهی در بازار بین بانکی که امروز توسط بانک مرکزی برگزار شد، هیچ سفارشی از طرف بانک‌ها، موسسات اعتباری و سایر نهادهای مالی ثبت نشد.

بیت کوین ۵۰ هزار دلاری شد.

گروه بانکی:

در این گروه امروز «وبصادر» ۱.۸۸درصد کاهش یافت و به ۲,۶۱۰ریال رسید. «وپست» امروز با ۱.۹۲درصد افت در قیمت پایانی ۱۷,۸۸۰ریال پایان یافت. «وبملت» ۱.۷۲درصد منفی بود و در قیمت ۴,۰۰۰ریال پایان یافت. «وسینا» نیز امروز با کمتر از یک درصد منفی در قیمت پایانی ۳,۵۷۰ریال کاهشی بود. «وپارس» با ۴.۳۹درصد رشد در قیمت ۳,۳۳۰ریال پایان یافت. شاخص بانکی‌ها با ۳۸واحد افت به ۷,۲۶۱واحد رسید.

گروه شیمیایی:

شاخص این گروه امروز با ۶۴۲واحد کاهش به مقدار ۷۲,۶۵۲ رسید. در این گروه سهم «پارس» کمتر از یک درصد منفی بود و با قیمت ۱۳۱,۷۲۰ریال پایان یافت. «زاگرس» با کمتر از یک درصد کاهش معامله شد و به قیمت ۱۸۹,۹۹۷ریال رسید. «پاکشو» کمتر از یک درصد مثبت بود و با قیمت ۸۰,۳۱۰ریال پایان یافت. «شیراز» با کمتر از یک درصد منفی معامله شد و با قیمت ۵۳,۴۳۰ریال به پایان رسید. «کرماشا» امروز کمتر از یک درصد منفی شد و با قیمت ۳۶,۳۸۰ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:

در این گروه شاخص با کاهش ۱۱,۴۷۴واحدی به مقدار ۸۸۷,۹۸۶واحد رسید. «ذوب» در قیمت ۴,۲۷۴ریال با ۱.۱۱درصد منفی بود. «فولاد» در قیمت ۱۲,۲۰۰ریال ۱.۸۵درصد منفی بود. «فملی» ۱.۲۲درصد منفی بود و در قیمت ۱۲,۱۳۰ریال پایان یافت. «فجر» ۱.۷۳درصد منفی بود و در قیمت ۶۳,۰۸۰ریال به پایان رسید. «کاوه» کمتر از یک درصد مثبت بود و در قیمت ۱۸,۲۶۰ریال پایان یافت.

گروه خودرو:

شاخص این گروه امروز ۲,۷۳۸واحد کاهش داشت و به مقدار ۲۶۵,۲۶۲ رسید. امروز «خپارس» در قیمت ۶,۰۹۰ریال با کمتر از یک درصد منفی پایان یافت. «خگستر» نیز در قیمت ۳,۲۶۰ریال کمتر از یک درصد منفی شد. «خبهمن» در قیمت ۲۱,۹۸۰ریال با ۱.۷درصد منفی شد. «خودرو» با ۱.۴۳درصد منفی در قیمت ۲,۷۶۰ریال به پایان رسید. «خساپا» نیز با ۱.۵۸درصد منفی معامله شد و به قیمت ۲,۴۹۰ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:

شاخص این گروه با ۲۹,۷۳۱واحد افزایش به ۳,۹۳۷,۱۵۰واحد رسید. در این گروه شرکت «شبندر» با ۲.۸۱درصد افزایش به قیمت ۲۵,۹۶۰ریال رسید. همچنین سهم «شپنا» در محدوده صفر درصد منفی در قیمت ۱۳,۰۵۰ریال پایان یافت. شرکت «شبریز» با ۵.۹۳درصد مثبت پایان یافت و به قیمت ۲۹,۱۱۰ریال افزایش یافت.