به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری شنبه ۲۵بهمن۱۳۹۹، شاخص کل با ۴۷,۷۸۷واحد مثبت پایان یافت و به مقدار ۱,۲۶۲,۲۰۱واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۲۲۱,۱۵۷میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن ۱۲,۵۵۵واحد مثبت بود و به مقدار ۴۳۵,۶۱۵واحد رسید. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص بورس را نمادهای «فارس»، «فولاد» و «فملی» داشتند.

نرخ دلار آمریکا نیز ۲۴هزار و ۹۷۰تومان و یورو ۳۰هزار و ۲۶۰تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۱۶۸هزار تومان معامله شد.

در اخبار داشتیم:

دومین محموله واکسن کرونا به ایران رسید.

سیاوش وکیلی، روابط عمومی سازمان بورس در توئیتر نوشت: دامنه نوسان نامتقارن تا اطلاع ثانوی پابرجاست.

۲۵ شهر از شنبه نارنجی می‌شوند؛ کرونا را جدی بگیرید.

مس در قیمت ۸۳۱۶ دلار بسته شد.

نرخ دلار در بازار غیر رسمی در محدوده  بیش از ۲۶ هزارتومان قرار گرفته است.

وزیر خارجه قطر: در حال تماس با ایران و آمریکا برای احیای برجام هستیم.

کانال تحلیلی پارسیس: ارزش بازار صنعت سیمان که در سقف تاریخی خود ۸.۱ میلیارد دلار بود با افت ۴۰% از سقف تاریخی به ۴.۸ میلیارد دلار رسید که کمتر از ابتدای سال می باشد.

گروه بانکی:

در این گروه امروز «وبصادر» ۴.۹۲درصد افزایش یافت و به ۲,۷۷۰ریال رسید. «وپاسار» امروز با ۲.۷۲درصد رشد در قیمت پایانی ۱۲,۴۸۰ریال پایان یافت. «وبملت» ۴.۹۳درصد مثبت بود و در قیمت ۴,۲۶۰ریال پایان یافت. «وسینا» نیز امروز با ۴.۵۲درصد مثبت در قیمت پایانی ۳,۷۰۰ریال افزایشی بود. «وپارس» با ۵.۳۳درصد رشد در قیمت ۳,۳۶۰ریال پایان یافت. شاخص بانکی‌ها با ۳۱۶واحد رشد به ۷,۵۴۴واحد رسید.

گروه شیمیایی:

شاخص این گروه امروز با ۳,۰۴۳واحد افزایش به مقدار ۷۵,۷۵۱ رسید. در این گروه سهم «پارس» ۲.۸۱درصد مثبت بود و با قیمت ۱۳۳,۶۰۰ریال پایان یافت. «زاگرس» با ۴.۵۴درصد افزایش معامله شد و به قیمت ۲۰۱,۷۳۵ریال رسید. «پاکشو» کمتر از یک درصد مثبت بود و با قیمت ۸۱,۰۹۰ریال پایان یافت. «شیراز» با ۱.۸۲درصد مثبت معامله شد و با قیمت ۵۵,۳۴۰ریال به پایان رسید. «کرماشا» امروز ۲.۳۲درصد مثبت شد و با قیمت ۳۷,۰۹۰ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:

در این گروه شاخص با کاهش ۴۶,۲۳۱واحدی به مقدار ۸۸۴,۵۸۱واحد رسید. «ذوب» در قیمت ۴,۵۶۶ریال با ۵.۱۱درصد مثبت بود. «فولاد» در قیمت ۱۲,۵۸۰ریال ۵.۹۸درصد مثبت بود. «فملی» ۵.۹۸درصد مثبت بود و در قیمت ۱۱,۵۲۰ریال پایان یافت. «فجر» کمتر از یک درصد مثبت بود و در قیمت ۶۶,۷۱۰ریال به پایان رسید. «کاوه» ۶درصد مثبت بود و در قیمت ۱۸,۹۴۰ریال پایان یافت.

گروه خودرو:

شاخص این گروه امروز ۱۳,۶۸۰واحد افزایش داشت و به مقدار ۲۷۲,۲۹۶ رسید. امروز «خپارس» در قیمت ۶,۳۶۰ریال با ۵.۶۵درصد مثبت پایان یافت. «خگستر» در قیمت ۳,۴۰۰ریال ۵.۹۲درصد مثبت شد. «خبهمن» در قیمت ۲۳,۰۵۰ریال با ۵.۹۸درصد مثبت شد. «خودرو» با ۵.۸۲درصد مثبت در قیمت ۲,۹۱۰ریال به پایان رسید. «خساپا» نیز با ۵.۹۶درصد مثبت معامله شد و به قیمت ۲,۴۹۰ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:

شاخص این گروه با ۲۰۱,۱۱۱واحد افزایش به ۳,۸۶۷,۳۴۸واحد رسید. در این گروه شرکت «شبندر» با ۵.۹۶درصد افزایش به قیمت ۲۳,۱۰۰ریال رسید. همچنین سهم «شپنا» با ۵.۹۸درصد رشد در قیمت ۱۲,۹۳۰ریال پایان یافت. شرکت «شبریز» با ۵.۹۴درصد مثبت پایان یافت و به قیمت ۲۸,۳۵۰ریال افزایش یافت.