به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری شنبه ۲۷اردیبهشت۱۳۹۹، شاخص کل با ۳۰,۱۸۷واحد منفی پایان یافت و به مقدار ۹۸۷,۴۷۵واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۹۵,۸۰۹میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۵,۸۹۰واحد منفی بود و به مقدار ۳۱۰,۱۶۴واحد رسید. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص بورس را نمادهای «فولاد»، «فارس» و «فملی» داشتند..
نرخ دلار آمریکا نیز ۱۶هزار ۸۰۰تومان و یورو ۱۸هزار ۲۰۰تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار ۷۰۶هزار تومان معامله شد.

در اخبار امروز داشتیم که:

رییس سازمان بورس با تاکید بر لزوم آموزش و استفاده از خدمات شرکت های دارای مجوز از مردم خواست مردم پول خودرو، مسکن و کسب و کار را وارد بازار سهام نکنند . حسن قالیباف اصل درباره شرایط روزهای اخیر بورس که با ادامه هجوم سرمایه گذاران جدید و تزریق روزانه تا ۱.۵ هزار میلیارد تومان هم همراه شده به خانه ملت گفت: با توجه به اینکه قیمت سهام شرکت ها تابعی از عومل مختلف مانند شرایط داخلی ، وضعیت صنعت، اقتصاد و… است، افراد باید پیش از ورود و خرید و فروش سهام ، آموزش‌ ببینند.
مدیرعامل بورس تهران از برنامه افزایش دو ساعته زمان معاملات بعد از ارتقای زیرساخت‌های فنی و ورود بیش از ۳۵ هزار میلیارد تومان طی دو ماه اولی سال خبر داد. علی صحرایی درباره بررسی پیشنهاد افزایش ساعت معامله بورس به دلیل استقبال بی سابقه سرمایه گذاران و حجم معاملات به ایلنا گفت: افزایش دو ساعته زمان معاملات در انتظار ارتقای زیرساخت‌های فنی و سامانه های معاملات ترید، پس از معاملات ، ریجستری و کلیینگ است. وی افزود: با اتمام ساعت معامله در ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه، معامله برخی نمادها آغاز و تا ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه ادامه دارد. پس از اقدامات نظارتی پس از معاملات انجام و این معاملات پس از تایید ناظر تحویل مدیریت فناوری و بعد از آن برای سپرده‌گذاری ارسال می‌شود و تمام این اقدامات باید تا ساعت ۲۴ انجام شود.
شرکت سایپا باتوجه به ضرورت ارائه اطلاعات درباره دریافت مجوز افزایش نرخ محصولات از عدم موافقت رسمی با افزایش نرخ محصولات تا این تاریخ خبر داد.
رویترز مدعی شد، کاهش صادرات نفت ایران به علت شیوع کرونا و تحریم‌ها در ماه آوریل رکورد زده و به روزانه ۷۰ هزار بشکه رسیده است، اما در همین گزارش احتمال داد، رقم صادرات ایران در همین ماه ۲۰۰ هزار یا ۳۵۰ هزار بشکه در روز رسیده باشد.

گروه بانکی:
در این گروه «وپاسار» با ۵درصد منفی در قیمت پایانی ۹,۷۵۲ریال پایان یافت. «وبملت» با ۵درصد کاهش در قیمت ۱۸,۲۷۳ریال پایان یافت. «وتجارت» نیز امروز با ۳.۹۷درصد منفی در قیمت پایانی ۲,۱۰۳ریال کاهشی بود. «وبصادر» با ۴.۴درصد کاهش در قیمت ۲,۰۸۹ریال پایان یافت. شاخص بانکی‌ها با ۲۷۱واحد کاهش به ۵,۹۵۶واحد رسید.

گروه شیمیایی:
شاخص این گروه امروز با ۲,۲۴۹واحد کاهش به مقدار ۵۳,۳۲۶ رسید. در این گروه سهم «شیراز» امروز با ۱.۰۶درصد کاهش در قیمت ۳۳,۵۹۹ریال پایان یافت. «شاراک» ۳درصد منفی معامله شد و به قیمت ۲۶,۹۴۸ریال رسید. «شگویا» با ۲.۰۴درصد کاهش به قیمت ۱۱,۶۴۴ریال رسید. «قرن» ۴.۱درصد منفی شد و با قیمت ۵۷,۹۶۱ریال به پایان رسید. «جم» امروز ۴.۸۲درصد منفی شد و با قیمت ۲۷,۲۷۱ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:
در این گروه شاخص با کاهش ۳۰,۱۷۰واحدی به مقدار ۶۵۹,۸۶۳واحد رسید. «ذوب» امروز ۳.۰۶درصد کاهش داشت و با قیمت ۵,۹۴۸ریال پایان یافت. «فخوز» در قیمت ۲۴,۶۷۸ریال ۴.۵۳درصد منفی بود. «فملی» ۴.۷۴درصد منفی بود و در قیمت ۱۵,۰۶۹ریال به پایان رسید. «فسازان» ۳.۷۸درصد منفی بود و در قیمت ۲۸,۶۰۰ریال پایان یافت.

گروه خودرو:
شاخص این گروه امروز ۱۹,۰۲۵واحد افزایش داشت و به مقدار ۱۸۳,۹۶۵ رسید. امروز «خساپا» نیز در قیمت ۱۲,۲۷۴ریال ۵درصد منفی شد. «خبهمن» نیز در قیمت ۱۲,۲۷۴ریال ۵درصد منفی شد. «خپارس» ۵درصد منفی در قیمت ۷,۱۰۹ریال به پایان رسید. همچنین «خموتور» ۳.۵۲درصد منفی بود و به قیمت ۱۵,۲۲۱ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:
شاخص این گروه با ۱۳۴,۵۰۷واحد کاهش به ۳,۰۶۳,۱۰۳واحد رسید. در این گروه شرکت «شبریز» ۳.۷۱درصد کاهش پایان یافت و به قیمت ۲۷,۴۵۱ریال نزول کرد. همچنین سهم «شبندر» با ۵درصد کاهش در قیمت ۲۰,۸۰۸ریال پایان یافت. شرکت «شپنا» نیز ۳.۸۸درصد منفی پایان یافت و به قیمت ۱۲,۳۹۵ریال کاهش یافت.