به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری شنبه ۲اسفند۱۳۹۹، شاخص کل با ۵,۵۹۶واحد منفی پایان یافت و به مقدار ۱,۲۳۲,۷۶۱واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۹۹,۷۵۷میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن ۶۳۷واحد منفی بود و به مقدار ۴۳۸,۳۲۰واحد رسید. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص بورس را نمادهای «فارس»، «شستا» و «فولاد» داشتند.

نرخ دلار آمریکا نیز ۲۵هزار و ۴۰تومان و یورو ۲۹هزار و ۹۰۰تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۱۱۰هزار تومان معامله شد.

در اخبار داشتیم:

کاخ سفید: پیشنهاد میانجی‌گری اروپا در گفت‌وگوهای برجام را پذیرفتیم

صدراعظم آلمان: ما برای احیای مذاکرات توافق هسته‌ای ایران تلاش خواهیم کرد.

نتیجه نظرسنجی این هفته کیتکو درباره تغییرات قیمت طلا در هفته پیش رو. تحلیلگران معتقدند قیمت‌ها کاهش خواهد یافت

فوت ۲ کودک خوزستانی بر اثر ابتلا به کرونای ‌انگلیسی

هر تن مس با عبور از ۸۸۰۰ دلار به اوج تاریخی خود نزدیک می‌شود.

گروه بانکی:

در این گروه امروز «وبصادر» ۱.۵۳درصد کاهش یافت و به ۲,۵۷۰ریال رسید. «وپست» امروز با ۱.۰۱درصد افت در قیمت پایانی ۱۷,۷۰۰ریال پایان یافت. «وبملت» ۲درصد منفی بود و در قیمت ۳,۹۲۰ریال پایان یافت. «وسینا» نیز امروز با کمتر از یک درصد منفی در قیمت پایانی ۳,۵۵۰ریال کاهشی بود. «وپارس» با ۴.۵درصد رشد در قیمت ۳,۴۸۰ریال پایان یافت. شاخص بانکی‌ها با ۳۰واحد افت به ۷,۲۳۱واحد رسید.

گروه شیمیایی:

شاخص این گروه امروز با ۱,۱۰۸واحد کاهش به مقدار ۷۱,۵۳۹ رسید. در این گروه سهم «پارس» در محدوده صفر درصد منفی بود و با قیمت ۱۳۱,۳۶۰ریال پایان یافت. «زاگرس» با کمتر از یک درصد کاهش معامله شد و به قیمت ۱۸۸,۴۶۵ریال رسید. «پاکشو» کمتر از یک درصد منفی بود و با قیمت ۷۹,۵۸۰ریال پایان یافت. «شیراز» با کمتر از یک درصد منفی معامله شد و با قیمت ۵۲,۹۲۰ریال به پایان رسید. «کرماشا» امروز ۱.۷درصد منفی شد و با قیمت ۳۵,۷۶۰ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:

در این گروه شاخص با رشد ۱۰,۷۸۶واحدی به مقدار ۸۹۸,۷۳۹واحد رسید. «ذوب» در قیمت ۴,۲۳۱ریال با ۱.۰۱درصد منفی بود. «فولاد» در قیمت ۱۲,۰۹۰ریال کمتر از یک درصد منفی بود. «فملی» ۵.۳۶درصد مثبت بود و در قیمت ۱۲,۷۸۰ریال پایان یافت. «فجر» ۱.۶۵درصد منفی بود و در قیمت ۶۲,۰۴۰ریال به پایان رسید. «کاوه» ۱.۰۴درصد منفی بود و در قیمت ۱۸,۰۷۰ریال پایان یافت.

گروه خودرو:

شاخص این گروه امروز ۱,۶۵۶واحد کاهش داشت و به مقدار ۲۶۳,۶۰۱ رسید. امروز «خپارس» در قیمت ۶,۰۶۰ریال با کمتر از یک درصد منفی پایان یافت. «خگستر» نیز در قیمت ۳,۲۵۰ریال کمتر از یک درصد منفی شد. «خبهمن» در قیمت ۲۱,۹۵۰ریال در محدوده صفر درصد منفی شد. «خودرو» با کمتر از یک درصد منفی در قیمت ۲,۷۴۰ریال به پایان رسید. «خساپا» نیز با ۱.۲درصد منفی معامله شد و به قیمت ۲,۴۶۰ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:

شاخص این گروه با ۶۰,۱۱۵واحد کاهش به ۳,۸۷۷,۴۵۵واحد رسید. در این گروه شرکت «شبندر» با ۱.۶۶درصد کاهش به قیمت ۲۵,۵۳۰ریال رسید. همچنین سهم «شپنا» در محدوده ۱.۶۱درصد منفی در قیمت ۱۲,۸۴۰ریال پایان یافت. شرکت «شبریز» با ۱.۴۴درصد منفی پایان یافت و به قیمت ۲۸,۶۹۰ریال کاهش یافت.