شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نتیجه معاملات امروز؛ شنبه۱ مرداد۱۴۰۱ با افزایش ۱۵۹۹واحدی به محدوده یک میلیون و ۴۷۳هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل با افزایش ۷۰۳واحدی خود به عدد ۴۰۴هزار واحد رسید. ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد ۴۲۹۱میلیارد تومان رسید.
 بیشترین تاثیر مثبت در شاخص بورس را نمادهای «کگل ،پارسان ومعادن» داشتند. بیشترین تاثیر منفی در شاخص فرابورس را نمادهای «بپاس، هرمز و شاوان» داشتند.

دلایل مهمی برای احتمال بالای صعود بورس در مرداد ماه وجود دارد اما دو مورد از آن‌ها اهمیت بالاتری نسبت به سایر دارند.

🔸دلیل اول را می‌توان به انتشار صورت‌های مالی فصلی نسبت داد که در هفته گذشته و به مرور منتشر شدند و اغلب خبر از وضعیت خوب شرکت‌ها داشتند. البته صنایع و سهام همگی بهار خوبی را پشت سر نگذاشتند و شرایط برای صنایع و شرکت‌ها متفاوت سپری شده بود و همین دودستگی را در معاملات امروز نیز شاهد بودیم اما به هرحال گزارش‌های خوب بسیاری از شرکت‌ها، جو مثبتی را در کلیت بازار ایجاد کرد.

🔸موضوع دوم نیز بازگشایی سهام بزرگ طی روزهای آتی و پس از برگزاری مجامع عمومی سالیانه است. این شرکت‌ها که اکثرا سودآوری قابل قبولی در سال مالی گذشته داشتند و اکثرا درصد بالایی از سودهای خود را نیز بین سهامداران تقسیم می‌کنند، با قیمت‌های جذابی بازگشایی خواهند شد.