به گزارش پاسارگاد تحلیل، شاخص کل بورس در روز جاری؛ یکشنبه ۲۰بهمن۱۳۹۸، با افزایش ۱,۷۷۶واحدی به مقدار ۴۵۴,۶۱۸واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۶۳,۱۱۱میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۳۵۵واحد مثبت بود و به مقدار ۱۴۷,۴۷۲واحد رسید. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص بورس را نمادهای «فارس»، «شتران» و «فخاس» و بیشترین تاثیر منفی را نمادهای  «وبملت»، «اخابر» و «وپاسار» داشتند.

نرخ دلار آمریکا نیز در صرافی ملی ۱۳هزار ۵۰۰تومان و یورو ۱۵هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار ۵۱۶هزار تومان معامله شد.

در اخبار امروز داشتیم که وزیر نفت گفت: طرح سیراف به منظور بهره گیری از مصوبه اخیر هیئت وزیران برای طرح های پتروپالایشی و پالایشگاهی از اولویت برخوردار است. همچنین تفاهمنامه راه آهن و ایران خودرو برای تولید قطعات با استفاده از حداکثر توان داخل بین مدیران عامل این دو شرکت امضا شد.

گروه بانکی:

در این گروه «وپاسار» با ۴.۰۶درصد منفی در قیمت پایانی ۳,۱۸۹ریال پایان یافت. «وبملت» با ۲.۲۳درصد کاهش در قیمت ۷,۹۰۷ریال پایان یافت. «وپست» امروز با ۳.۳۳درصد منفی در قیمت پایانی ۶,۱۲۹ریال کاهشی بود. «وبصادر» با ۲.۱۴درصد کاهش در قیمت ۷۳۱ریال پایان یافت. شاخص بانکی‌ها با ۲۷واحد کاهش به ۲,۲۵۵واحد رسید.

گروه شیمیایی:

شاخص این گروه امروز با ۲۸۸واحد افزایش به مقدار ۲۶,۳۸۴ رسید. در این گروه سهم «خراسان» امروز با ۲.۸۶درصد افزایش در قیمت ۲۶,۲۲۹ریال پایان یافت. «شاراک» ۵درصد مثبت معامله شد و به قیمت ۱۰,۸۹۴ریال رسید. «جم پیلن» با کمتر از یک درصد افزایش به قیمت ۳۴,۴۷۶ریال رسید. «وپترو» ۳.۸۲درصد منفی شد و با قیمت ۱۰,۳۳۶ریال به پایان رسید. «جم» امروز ۱.۳درصد منفی شد و با قیمت ۱۵,۱۹۴ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:

در این گروه شاخص با افزایش ۵۲۴واحدی به مقدار ۲۸۰,۶۴۹واحد رسید. «ذوب» امروز ۱.۷درصد کاهش داشت و با قیمت ۲,۸۴۹ریال پایان یافت. «فولاد» در قیمت ۳,۹۲۵ریال کمتر از یک درصد منفی بود. «فلوله» ۲.۹۵درصد مثبت بود و در قیمت ۱۸,۳۶۲ریال به پایان رسید. «فسازان» در محدوده صفر درصد منفی در قیمت ۱۷,۵۲۷ریال پایان یافت.

گروه خودرو:

شاخص این گروه امروز ۸۰۶واحد افزایش داشت و به مقدار ۷۶,۲۱۲ رسید. سهم «خودرو» ۱.۳۶درصد مثبت شد و به قیمت ۱۲,۴۰۷ریال رسید. «خساپا» نیز در قیمت ۳,۴۹۶ریال کمتر از یک درصد مثبت شد. «خپارس» ۴.۸۳درصد مثبت در قیمت ۲,۷۷۶ریال به پایان رسید. همچنین «خموتور» ۳.۰۸درصد منفی بود و به قیمت ۷,۷۲۹ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:

شاخص این گروه با ۳,۸۰۳واحد افزایش به ۱,۶۵۹,۴۷۲واحد رسید. در این گروه شرکت «شبریز» با ۲.۹۸درصد کاهش پایان یافت و به قیمت ۳۹,۲۳۱ریال نزول کرد. همچنین سهم «شبندر» با ۱.۷۱درصد کاهش در قیمت ۱۱,۸۸۰ریال پایان یافت. شرکت «شپنا» کمتر از یک درصد مثبت پایان یافت و به قیمت ۶,۵۹۷ریال افزایش یافت.