شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نتیجه معاملات امروز؛ چهار شنبه ۲۶مرداد۱۴۰۱، با کاهش ۸۱۰۴واحدی به محدوده یک میلیون و ۴۵۱هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل با افزایش ۴۵۲واحدی عدد ۳۹۹هزار واحد را ثبت کرد. ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد ۴۶۰۰میلیارد تومان رسید. همچنین شاهدخروج ۱۶۵ میلیارد تومان نقدینگی از سوی حقیقی ها بودیم.
بیشترین تاثیر منفی در شاخص بورس را نمادهای «فارس،شبندر وشپدیس» داشتند. همچنین بیشترین تاثیر منفی در شاخص فرابورس را نمادهای «زاگرس،آریاو شاوان» برجای گذاشتند.

💢بورس تهران که روز گذشته با فشار عرضه‌ها مواجه شده بود، امروز بار دیگر با نگاه به خبرهای برجامی کار خود را مثبت آغاز کرد .

🔸این روزها که نگاه‌ سرمایه‌گذاران به خبرهای مذاکرات هسته‌ای دوخته شده و انتظارها برای اعلام توافق بیش از هر زمان دیگری به سر آمده، نوسان در بورس تهران به اوج خود رسید. روزهایی که می‌تواند پس از گذشت دو سال طاقت‌فرسا،‌ نقطه عطفی برای شروع یک روند صعودی جدید باشد. گروهای موسوم به صنایع برجامی همچون گروه خودرویی و بانکی، علاوه بر تقاضای خوبی که طی روزهای گذشته داشتند، همچنان از وجود برخی نااطمینانی‌ها خبر دادند که باعث شد در طول معاملات، مسیر دامنه نوسان روزانه خود را بارها طی کنند. از سمت دیگر صنایع بزرگ همچنان کم‌رمق و اغلب با کاهش قیمت به کار خود ادامه دادند.