به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری دوشنبه ۱۹مهر ۱۴۰۰، شاخص کل با افزایش ۱،۸۶۹واحدی(۰.۱۳درصد) بر روی مقدار ۱،۴۵۷،۴۸۰ واحد قرار گرفت. شاخص‌ کل هم وزن ۰.۲۲ درصد افت کرد و به ۴۱۳،۷۶۰واحد رسید. ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به حدود ۴،۳۵۱میلیارد تومان رسید. بیشترین تاثیر بر شاخص بورس را نمادهای «فارس»، «شپدیس» و «فملی» داشتند.

با شروع معاملات امروز، شاهد رقابت تنگاتنگی بین تعداد صف‌های خرید و فروش بودیم که نشان از تعادل در عرضه و تقاضا داشت، به طوری که در ابتدای بازار تعداد صف های خرید ۲۹ عدد و تعداد صف های فروش نیز ۲۹ عدد بود. در فهرست برترین تقاضای های امروز صندوق های درآمد ثابت حضور پررنگی داشتند.

تاخیر زیاد در ارائه صورت های مالی احتمالا یکی از عواملی است که بر قیمت نمادهای این گروه فشار وارد می‌کند. همچنین در گروه‌ها و محافل بورسی به صورت غیررسمی اعداد و ارقامی از سودآوری این شرکت‌ها مطرح می‌شود که نشان از سیستم معیوب و ناصحیح اطلاعاتی در این شرکت هاست. و این خود باعث افزایش فشار فروش در این نمادهاست.

نکته قابل توجه در مورد شرکت های بورسی افزایش قینت اوره صارداتی پتروشیمی های ایران به ۷۳۰ دلار در هر تن فوب بود. افزایش قیمت گاز در اروپا و آسیا، افزایش قیمت ذغال سنگ در چین و تنش در زنجیره تامین، منجر به افزایش چشمگیر قیمت کود اوره در بازارهای جهانی شده است.کارشناسان همچنان بازار اوره را صعودی پیش بینی می کنند. با توجه به اینکه قیمت اوره در کارگروه نفت و گاز پارسیان و توسط شرکتهای اوره ساز ایرانی و براساس نشریه های معتبر تعیین می شود، بازار اوره ایران علاوه بر شفافیت، با هماهنگی اوره سازها توانسته فروش های چشمگیری را به ثبت برساند و مورد توجه سهامداران قرار بگیرد.

برخی از خبرهای مهم منتشر شده در زمان بازار:

  • ‌ حمد مخبر معاون اول رییس جمهوری در جلسه ستاد تنظیم بازار بر ضرورت نظارت مستمر بر وضعیت بازار و رفع برخی نابسامانی ها در تأمین مایحتاج ضروری مردم تاکید کرد. باید علاوه بر برنامه های کوتاه مدت، به دنبال اصلاح ریشه ای مشکلات و مسائلی باشیم که موجب نوسانات قیمتی در بازار می شود به گونه ای که رضایتمندی مردم را در پی داشته باشد.

  • در حالی که وزیر صمت تا به امروز اظهارنظر خاصی درباره تعیین تکلیف قیمت خودروهای داخلی نکرده، به نظر می‌رسد در دولت اجماعی بر سر تعدیل و حذف تدریجی قیمت‌گذاری دستوری در صنعت خودرو شکل گرفته است. به نظر می‌رسد با توجه به مشکلات و چالش‌های بزرگ صنایع خودرو و قطعه، اجماعی بر سر تغییر شیوه قیمت‌گذاری خودروهای داخلی شکل گرفته است. بر این اساس، احتمال دارد تعدیل و حذف تدریجی قیمت‌گذاری دستوری نیز در برنامه جامع وزارت صمت برای خودروسازی، دیده شده باشد.

  • سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی گفت: دولت می‌تواند باقیمانده سهام خود را در شرکت‌های خودروسازی و فولادی که قرار بود به صورت ETF به فروش برساند، به حل چالش جاماندگان سهام عدالت اختصاص دهد. حیدری گفت: اینکه چه کسانی مشمول جاماندگان سهام عدالت هستند، شامل افرادی است که در مراحل قبلی ثبت‌نام و شناسایی شده‌اند و دعوت نامه برای آنها صادر شد، ولی به هر دلیلی از جمله مشکلات ناشی از نرم‌افزارها و مشکل دبیرخانه‌ای، سهام عدالت به آنها اختصاص پیدا نکرد. وی افزود: همچنین گروه دوم، افرادی بودند که جزو شش دهک کم‌درآمد جامعه بودند، حتی مراحل شناسایی آنها هم طی شد، ولی در نهایت از قلم افتادند و سهامی به آنها اختصاص پیدا نکرد که مجموع این دو گروه حداکثر به ۲۰ میلیون نفر می‌رسد.