شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران، در نتیجه معاملات امروز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه با کاهش ۵۷۱ واحدی به محدوده ۱ میلیون ۵۳۹ هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل با افزایش ۲۰۷۶ واحدی خود به عدد ۴۲۸ هزار واحد رسید.
ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد ۵۲۵۵ میلیارد تومان  رسید.  امروز حدود ۹۳ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی بوده است.
بیشترین تاثیر مثبت در شاخص بورس مربوط به نمادهای شبریز، کگل  است.
همچنین بیشترین تاثیر منفی در شاخص فرابورس مربوط به نماد کگهر و هرمزاست.

از نکات جالب توجه معاملات امروز افزایش محسوس تقاضا برای گروه‌های تولیدکننده کالای اساسی مانند زراعت و غذایی بود. این گروه‌ها پس از صحبت‌های شب گذشته رییس جمهوری در خصوص حذف ارز ترجیحی با افزایش تقاضا همراه شدند. با این حال گروه دارو که در سال‌های گذشته با اخبار حذف دلار ترجیحی همیشه مورد استقبال بازار بودند با تحرکات اندکی مواجه شده‌اند و شوق خرید در گروه‌های کالای اساسی در گروه دارو مشاهده نمی‌شود.

🔺 دارویی‌ها احتمالا به دنبال حذف ارز ترجیحی با جهش مبلغ فروش به دنبال رشد نرخ فروش همراه می‌شوند. این افزایش قیمت فروش جهت جبران افزایش هزینه‌های تامین ماده اولیه به دنبال حذف دلار ۴۲۰۰ برای شرکت‌های دارویی است. از نکات جالب توجه برای شرکت‌های دارویی احتمالا اتکا به حاشیه سود ناخالص بلندمدت این گروه است و بر این اساس احتمال رشد سود خالص برای شرکت‌های این گروه وجود خواهد داشت. با این حال به دنبال جهش قیمت دارو احتمالا از تقاضای داخلی دارو کاسته می‌شود. البته رییس جمهور تاکید داشته که تمام هزینه‌ها از طریق شرکت‌های بیمه جبران می‌شود و بر این اساس باید منتظر ماند که آیا با افزایش محسوس نرخ فروش تغییری در مقدار فروش دارویی‌ها رخ خواهد داد یا خیر