به گزارش پاسارگاد تحلیل شاخص کل بورس در روز جاری؛ سه‌‌شنبه ۱۱ آذر ماه ۱۳۹۹ با افزایش ۷,۷۲۷ واحدی به ارتفاع ۱,۴۷۳,۳۶ واحد و ارزش معاملات بورس و فرابورس به مبلغ ۲۳۶,۴۴۱ میلیارد ریال رسید. این در حالیست که شاخص هموزن نیز ۲,۱۰۳ واحد مثبت بود. بیشترین تاثیر مثبت و منفی را بر شاخص بورس به ترتیب نمادهای «تاپیکو» و «شستا» و بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس نماد «مارون» داشته است. امروز در بازار بورس مبلغ ۸,۹۸۰ میلیارد ریال مربوط به معاملات «دارا یکم» بوده است. همچنین در بازار فرابورس مبلغ ۴,۷۱۵ میلیارد ریال مربوط به معاملات اوراق «مرابحه عام دولت» بوده است.

قیمت دلار در حالی آخر وقت دیروز با رشد اندک به ۲۵ هزار تومان رسیده بود که امروز با افزایش۳۲۰ دیگر ، وارد کانال ۲۵ هزار تایی شد و به ۲۵ هزار و ۳۲۰ تومان رسید.

در خبرها داشتیم کلیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها با ۲۵۱ رأی موافق در مجلس به تصویب رسید. نمایندگاه مجلس در جریان بررسی جزئیات طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران» دولت را ملزم کردند در صورت عدم اجرای کامل تعهدات برجامی از سوی طرف های معاهده هسته‌ای، ظرف یک ماه اجرای پروتکل الحاقی را متوقف کند و در صورت عدم اجرای تعهدات و رفع کامل تحریم‌ها از سوی کشورهای ۱+۴ دولت باید گزارش دقیقی را به مجلس ارائه کند. همچنین رئیس جمهور را مسئول اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران کردند.

مدیرعامل «چوب خزر کاسپین» با اعلام آخرین وضعیت مالی و عملکردی این شرکت آماده عرضه اولیه فردا از حاشیه سود ۶ ماهه خبر داد و اظهار امیدواری کرد با انجام طرح توسعه، سهمی از بازار کسب شود .

گروه پالایشی:

روند قیمتی «شپنا» مثبت بود. سهم اواخر بازار به محدوده ۳.۶۶ درصد مثبت در قیمت ۱۹,۲۷۰ ریال رسید. «شبندر» در قیمت ۳۲,۲۴۰ ریال بیش از ۴ درصد مثبت شد. «شبریز» اوایل بازار در قیمت ۳۲,۲۴۰ ریال به صف خرید رسید و در پایان ۹ میلیون سهم در صف خرید باقی ماند. تعداد ۵۰ میلیون سهم نیز معامله شد. «شاوان» اواخر بازار به محدوده مثبت کامل در قیمت ۱۲۱,۵۱۰ ریال نزدیک شد. «صندوق پالایشی یکم» نیز امروز ۱۳.۳ درصد مثبت خورد و به قیمت ۱۱۳,۳۰۰ ریال رسید.

گروه بانکی:

«وتجارت» امروز در قیمت ۳,۹۴۰ ریال ۱.۵ درصد منفی شد. البته پایانی سهم اندکی مثبت بوده است. «وبملت» ۱.۷ درصد منفی شد و به قیمت ۵,۷۱۰ ریال رسید. «دی» در قیمت ۴۹,۹۰۰ ریال ۱.۶۶ درصد مثبت بود. «وبصادر» ۲.۹ درصد منفی شد. «وپاسار» در قیمت ۱۱,۷۰۰ ریال اندکی مثبت بود. «وپست» اوایل بازار به صف خرید در قیمت ۱۷,۱۱۰ ریال رسید و در پایان معاملات ۱۷ میلیون سهم در صف خرید باقی ماند. «وملل» در قیمت ۱۵,۴۱۵ ریال صف خرید بود که یک بار اواسط بازار صف خرید آن عرضه شد. «وسینا» ۵ درصد مثبت خورد و با توجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام، به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی توسط ناشر متوقف شد. «سامان» صف خرید ۷۲ میلیونی در قیمت ۱۱,۴۸۰ ریال داشت.

گروه خودرو:

«خودرو» امروز ۳.۶ درصد منفی شد و به قیمت ۴,۰۰۰ ریال رسید. «خساپا» در قیمت ۳,۰۵۰ ریال کمتر از یک درصد منفی بود. «خزامیا» در قیمت ۱۴,۵۰۰ ریال صف خرید ۵۱ میلیونی داشت. «خپارس» روند قیمتی نزولی داشت و در پایان معاملات به محدوده منفی کامل در قیمت ۷,۶۵۰ ریال رسید ولی صف فروش نشد. «خمحرکه» در قیمت ۷,۴۲۰ ریال صف خرید بود. البته چندین بار صف خرید آن عرضه شد و مجددا سهم به صف خرید رسید. «خاهن» در قیمت ۳۸,۰۱۰ ریال اندکی مثبت شد. «خشرق» در قیمت ۲۰,۲۵۰ ریال کمتر از یک درصد مثبت بود.

گروه فلزات اساسی:

آخرین معامله «فولاد» در قیمت ۱۴,۲۵۰ ریال در صفر تابلو انجام شد ولی قیمت پایانی سهم بیش از یک درصد مثبت بود. «فخوز» کمتر از یک درصد مثبت شد و به قیمت ۳۸,۷۴۰ ریال رسید. «ذوب» اوایل بازار در قیمت ۵,۴۲۳ ریال صف خرید شد. تعداد ۳۶۲ میلیون سهم معامله و تعداد ۸۷ میلیون سهم در صف خرید باقی ماند. «فسرب» در قیمت ۱۴۰,۶۰۰ ریال ۱.۳ درصد مثبت شد. «فاسمین» امروز در قیمت ۱۷,۱۶۰ ریال صف خرید ۲۶ میلیونی داشت. «کاوه» اندکی منفی شد و به قیمت ۲۰,۳۱۰ ریال رسید.