به گزارش پاسارگاد تحلیل شاخص کل بورس در روز جاری؛ سه‌شنبه ۳ تیر ماه ۱۳۹۹ با افزایش ۴۹,۴۶۳ واحدی به ارتفاع ۱,۳۹۱,۰۴۱ واحد و ارزش معاملات بورس و فرابورس به مبلغ ۲۷۸,۲۶۲ میلیارد ریال رسید. این در حالیست که شاخص هموزن نیز ۱۱,۱۲۵ واحد مثبت بود. بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس به ترتیب نمادهای «فولاد» و «فارس» و بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس نماد «میدکو» داشته است. امروز در بازار فرابورس مبلغ ۶۱,۵۴۲ میلیارد ریال مربوط به انواع اوراق «مرابحه عام دولت» بوده است.

مدیرعامل «سرمایه گذاری پویا» با اعلام آخرین وضعیت این شرکت ۴۰۰ میلیارد تومانی از بازدهی ۱۴۷ درصدی پرتفوی بورسی در چهارماه و خالص ارزش دارایی‌های ۶۰۰ تومانی هر سهم خبر داد.

رئیس جمهور در جلسه ستاد اقتصادی دولت اعلام کرد شوک ایجاد شده در بازار ارز موقت و گذرا بوده و ریشه و دلیل بنیادی اقتصادی ندارد و باید تعادل به بازار ارز برگردد.

شایعاتی تایید نشده حکایت از جدی شدن عرضه اولیه «پالایشگاه ستاره خلیج فارس» در تابستان امسال دارد.

گروه خودرو:

در خبرها داشتیم «ایران خودرو» به نمایندگی از پنج شرکت، بلوک ۸.۵ درصدی سهام «بانک پارسیان» را بصورت یکجا و نقد یا نقد و شرایطی به مزایده گذاشت و برای یک ساعت متوقف شد. سهم امروز با صف خرید ۶۳۲ میلیونی در قیمت ۳,۳۶۰ ریال به کار خود پایان داد. «خبهمن» اواسط بازار صف خرید شد ولی صف آن عرضه شد و آخرین قیمت سهم به ۱۳,۴۵۰ ریال در محدوده ۲.۶ درصد مثبت رسید. «ورنا» ۱.۶ درصد منفی شد و به قیمت ۱۰,۱۱۰ ریال رسید. «خاهن» در قیمت ۳۰,۶۱۰ ریال صف خرید ۷ میلیونی داشت.

گروه فلزات اساسی:

«ذوب» اوایل بازار صف خرید شد که آخر بازار صف آن عرضه شد و تا محدوده ۰.۸ درصد مثبت در قیمت ۸,۰۴۲ ریال پایین آمد. «فولاد» کار خود را با صف خرید ۱۵۵ میلیونی در قیمت ۱۴,۱۶۰ ریال آغاز کرد که برای نوسان ۲۰ درصدی متوقف شد. «فملی» در قیمت ۲۵,۰۱۰ ریال صف خرید ۸۷ میلیونی داشت. «فخوز» کمتر از یک درصد مثبت شد و به قیمت ۳۳,۵۰۰ ریال رسید. «فاسمین» در قیمت ۵۹,۹۹۰ ریال ۱.۵ درصد مثبت شد. «میدکو» بیش از یک درصد مثبت شد و به قیمت ۱۶,۰۹۰ ریال رسید.

گروه بانکی:

«وبملت» اوایل بازار صف خرید شد اما اواخر بازار صف آن عرضه شد و تا محدوده ۱.۳ درصد مثبت در قیمت ۲۳,۶۴۰ ریال پایین آمد. «وتجارت» در قیمت ۲,۷۰۰ ریال ۲.۲۸ درصد مثبت شد. «وپارس» صف خرید ۴۱۴ میلیونی در قیمت ۳,۰۴۰ ریال داشت. روند قیمت «وسینا» نزولی بود و سهم در پایان به محدوده منفی کامل در قیمت ۱۲,۴۰۰ ریال رسید. «وملل» در قیمت ۱۱,۸۰۰ ریال کمتر از یک درصد منفی بود. «وپاسار» با توجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام، به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی متوقف شد.

گروه محصولات شیمیایی:

«شگویا» سهم تازه وارد فرابورسی که در قیمت ۴,۳۸۰ ریال وارد بازار شده است، امروز صف خرید داشت که اواخر بازار صف آن عرضه شد و سهم در قیمت ۱۳,۶۵۰ ریال به محدوده ۰.۵ درصد مثبت رسید. صف خرید «فارس» آخر بازار عرضه شد و سهم به قیمت ۱۹,۷۵۰ ریال رسید. تعداد ۸۰ میلیون سهم نیز امروز معامله شد. «شیران» ۳.۶ درصد منفی شد و به قیمت ۳۴,۱۱۰ ریال رسید. «تاپیکو» در قیمت ۱۳,۷۴۰ ریال صف خرید ۶۱ میلیونی داشت. «شکلر» در قیمت ۴۶,۷۰۰ ریال ۱.۶ درصد منفی شد. «پاکشو» بیش از ۴ درصد منفی شد و به قیمت ۵۱,۱۰۰ ریال رسید. «شاراک» صف خرید ۱۵ میلیونی در قیمت ۳۴,۷۵۰ ریال داشت.