به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری؛ دوشنبه ۲۹شهریور۱۴۰۰، رشد ۷هزار و ۲۷۹واحدی شاخص کل (۰.۵درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۴۲۷هزار واحدی قرار داد.
شاخص‌ هم وزن نیز ۰.۴درصد رشد کرد. ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به حدود پنج هزار میلیارد تومان رسید. بیشترین تاثیر بر شاخص بورس را نمادهای «مبین»، «فارس» و «فملی» داشتند.

در شروع معاملات امروز شاهد برتری تعدادی صف‌های فروش بودیم ولی روند معاملات اکثر سهام امیدوارکننده به نظر می‌رسید.بازار امروز در حالی کار خود را شروع کرد که در انتهای معاملات روز گذشته، برخی از شایعاتی که نقشی در سرخی معاملات داشتند، تکذیب شدند. به نظر می‌رسد که شروع نسبتا خوب معاملات امروز به همین علت باشد.در بازار امروز حقوقی‌ها نقش پررنگ تری دارشتند و در اکثر نمادها خریدار بودند. شاید می‌توان استناد که به دلیل ترس موجود در بازار فعلا حقیقی ها تا حدی تماشاگر هستند.

ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم بدون احتساب معاملات صورت گرفته در دو صندوق ETF دولتی دارایکم و پالایش به عدد ۵.۱ میلیارد تومان رسید. از میان شاهد خروج پول ۳۱۶ میلیارد تومان از گردونه معاملات سهام بودیم. در تمام ساعات بازار صف‌های خرید و فروش هر دو روند صعودی داشتند و در نهایت با اختلاف یک درصدی به نفع صف‌ فروش به کار خود پایان داد.

امروز به دلیل کاهش نرخ انس جهانی شاهد افت قیمت‌ها در بازار طلا و سکه هستیم. و قیمت دلار آمریکا امروز  ۲۷ هزار و ۱۰۰ تومان و هر یورو ۳۲ هزار تومان فروخته شده است.