به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری ‎سه شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۹، شاخص کل با افت دو هزار و ۷۲۱واحدی شاخص کل (۰.۲درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۲۱۱هزار واحدی قرار گرفت. شاخص‌ هم وزن ۰.۲۳ درصد رشد کرد و به  ۴۳۵۰۹۸ واحد رسید. ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم  ۱۱  هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسید. بیشترین تاثیر بر شاخص بورس را نمادهای «فملی»، «فولاد» و «فارس» داشتند.

بورس امروز تا حدی وضعیت بهتری پیدا کرد. به طوری که حجم معاملات رشد قابل قبولی داشت و برخی از نمادها به ویژه بزرگ‌ترها توانستند از صف فروش جدا شوند و حتی تا صف خریدپیش روند. البته تقابل خریداران و فروشندگان سهام در بازار امروز هم به طور جدی ادامه داشت و بعد از رشد نسبی نمادها، با عرضه‌های سنگین دوباره جلوی رشد نمادها گرفته شد و بسیاری از آن‌ها به صف فروش برگشتند. در نهایت بازار با ۳۸۰ صف فروش و ۳۹ سف هرید پایان یافت.

پالایشی‌ها، فلزات و بانک‌ها صنایعی هستند که بیش از همه معامله شده‌اند. در بین نمادها هم پالایشی یکم، دارا یکم و فملی بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

دو صندوق ETF دولتی، یعنی پالایشی یکم و دارا یکم بعد از چندین روز که در رکود مطلق به سر می‌بردند امروز دوباره به صدر معاملات بورسی‌ها برگشته‌اند. این دو نماد طی ۷ روز کاری گذشته در مدار منفی معاملات بودند و هر کدام حدود ۲۰ درصد از ارزش خود را از دست داده‌اند. با توجه به دامنه ۴ درصدی این نمادها در سمت منفی، افت آن‌ها خیلی بیشتر از دیگر نمادهای بازار سهام بوده است. شاید دلیل اصلی اقبال بالای بورس‌بازان به این نمادها هم همین اصلاح بیشتر آن‌ها باشد.

حقیقی‌ها در بازار امروز هم فروشنده‌اند. به طوری که خروج پول حقیقی به بیش از ۴۷۰ میلیارد تومان رسید.

سکه تغییر محسوسی نسبت به روز گذشته نداشت اما طلای جهانی دوباره به کانال ۱۸۰۰ دلار بازگشت و گفته می شود صعود طلا به دلیل افت ارزش دلار و کاهش بازده اوراق خزانه بوده است.

برخلاف طلای جهانی که صعود کرد، بیت کوین ریزش شدیدی را تجربه کرد و نسبت به روز گذشته حدود ۱۴ درصد کاهش داشت.

امروز  بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام کرد که براساس آن نسبت به دیروز نرخ ۲۰ ارز افزایش و نرخ ۱۵ ارز کا۶ش یافت، همچنین نرخ بقیه ارزها ثابت ماند.