به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری؛ دوشنبه دوم اسفند ۱۴۰۰، شاخص کل با افزایش ۷هزار و ۲۳۲ واحدی(۰.۵۷درصد) بر روی مقدار یک میلیون و ۲۸۱ هزار و ۵۳۷ واحد  قرار گرفت. شاخص‌ کل هم وزن نیز ۱.۰۷ درصد رشد کرد و به ۳۲۷،۸۸۲ واحد رسید. ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به ۳،۸۴۴ میلیارد تومان رسید. بیشترین تاثیر بر شاخص بورس را نمادهای «فارس»، «فولاد» و «وبملت» داشتند.

اخبار متعددی روی حرکت شاخص بورس اثر می‌گذارد که در وضعیت حال حاضر مهم‌ترین خبرها مذاکرات وین و قیمت دلار است.یک منبع آگاه می‌گوید: با پیشرفت گفتگوها در وین و نزدیک شدن به توافق احتمالی، برخی طرف‌های اروپایی تلاش‌هایی را برای طرح موضوعات غیرمرتبط با برجام صورت می‌دهند.(اعتماد)دو منبع آگاه آمریکایی درباره پیشنهاد وزیر خارجه ایران برای صدور بیانیه سیاسی در حمایت از اجرای برجام از سوی کنگره امریکا توضیح می‌دهند: مخالفت کنگره آمریکا با ایران ریشه‌دار است لذا طبیعتا آنها خود را به نشنیدن پیشنهاد وزیر خارجه ایران می‌زنند.

آزادسازی پول ایران در کره جنونی که بالغ بر هفت میلیارد دلار است، می‌تواند در زمینه راستی‌آزمایی رفع موثر تحریم‌ها هم ابزار محک مناسبی باشد تا مشخص شود که آیا تبادل‌های مالی-بانکی ایران به حالت عادی بازگشته است یا خیر.