به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری چهارشنبه ۱بهمن۱۳۹۹، شاخص کل با ۳۳,۲۳۰واحد مثبت پایان یافت و به مقدار ۱,۱۸۳,۹۴۸واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۲۳۲,۴۱۶میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن ۲,۷۰۵واحد مثبت بود و به مقدار ۴۳۳,۱۲۹واحد رسید. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص بورس را نمادهای «فارس»، «فولاد» و «فملی» داشتند.

نرخ دلار آمریکا نیز ۲۲هزار و ۲۴۵تومان و یورو ۲۶هزار و ۹۵۰تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۱۲هزار تومان معامله شد.

در اخبار داشتیم:

بلومبرگ: لغو تحریم‌های نفتی ایران در اولویت‌های پایین دولت بایدن قرار دارد.

ستاد تنظیم بازار مقرر کرد که تایرهای باری و اتوبوسی تولید داخل همچون سایر لاستیک‌ها در چارچوب ضوابط هیات تعیین و تثبیت قیمت‌های سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و با ثبت در سامانه جامع تجارت به فروش برسند.

البرز دارو وابسته به گروه دارویی برکت با برخورداری از بهترین و به روزترین امکانات و تکنولوژی پیشرفته تولید دارو در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود و به منظور درمان و پیشگیری بیماری کرونا (COV-19) به دانش فنی تولید داروی ایورمکتین با همکاری پارک علم و فن آوری و دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین دست یافته است همچنین میزان و چگونگی تاثیر داروی مذکور بر عملکرد شرکت ، پس از اجرایی شدن فرآیند توزیع و فروش جهت استحضار و اعلام به سهامداران محترم برای آن سازمان ارسال می گردد .

دبیر فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی کشور گفت: تاثیر قطعی برق در صنایع غذایی خیلی سریع خود را نشان می‌دهد و بازار حداکثر تا چند هفته بعد با کمبود و گرانی محصولات روبه رو می‌شود. قطعی برق بیشتر از هر صنعتی بر صنایع غذایی تاثیرگذار است چراکه این صنعت هنگام بحران انرژی، جزو صنایع آسیب‌پذیرها است.

بانک تجارت اعلام کرد: در راستای اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و نظام مالی کشور و سیاست کاهش تصدی گری، بانک تجارت در نظر دارد سهام خود در شرکتهای تابعه و وابسته را طبق آگهی های پیوست واگذار نماید.

گروه بانکی:

در این گروه امروز «وبصادر» ۴.۲۹درصد افزایش یافت و به ۲,۴۳۰ریال رسید. «وپاسار» ۴.۸۷درصد درصد مثبت بود و در قیمت پایانی ۱۱,۸۴۰ریال پایان یافت. «وبملت» ۴,۷۲درصد مثبت بود و در قیمت ۳,۷۷۰ریال پایان یافت. «وتجارت» امروز با ۴,۹۶درصد مثبت در قیمت پایانی ۲,۵۴۰ریال افزایش بود. «وپارس» با ۴,۴۴درصد رشد در قیمت ۲,۸۲۰ریال پایان یافت. شاخص بانکی‌ها با ۲۸۲واحد رشد به ۶,۸۵۶واحد رسید.

گروه شیمیایی:

شاخص این گروه امروز با ۲,۲۲۴واحد افزایش به مقدار ۷۰,۹۱۵ رسید. در این گروه سهم «پارس» کمتر از یک درصد مثبت بود و با قیمت ۱۳۶,۳۰۰ریال پایان یافت. «زاگرس» با ۴,۷۱درصد افزایش معامله شد و به قیمت ۱۸۹,۳۶۶ریال رسید. «پاکشو» در محدوده صفر درصد منفی بود و با قیمت ۷۷,۵۶۰ریال پایان یافت. «شیراز» با ۴,۲درصد مثبت معامله شد و با قیمت ۵۱,۳۹۰ریال به پایان رسید. «کرماشا» امروز ۱,۶۴درصد مثبت شد و با قیمت ۳۶,۴۸۰ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:

در این گروه شاخص با افزایش ۲۹,۴۸۸واحدی به مقدار ۷۹۳,۲۲۸واحد رسید. «ذوب» امروز نیز متوقف بود. «فولاد» در قیمت ۱۰,۶۸۰ریال با ۴,۷۱درصد مثبت بود. «فملی» ۴,۷۴درصد مثبت بود و در قیمت ۱۰,۳۸۰ریال پایان یافت. «فجر» ۵درصد مثبت بود و در قیمت ۵۷,۵۵۰ریال به پایان رسید. «کاوه» ۱,۶درصد مثبت بود و در قیمت ۱۷,۱۵۰ریال پایان یافت.

گروه خودرو:

شاخص این گروه امروز ۷,۴۱۴واحد افزایش داشت و به مقدار ۲۵۳,۸۳۴ رسید. امروز «خپارس» در قیمت ۵,۸۴۰ریال با ۴,۶۶درصد مثبت پایان یافت. «خگستر» در قیمت ۳,۰۲۰ریال ۴,۱۴درصد مثبت شد. «خبهمن» در قیمت ۲۴,۵۳۰ریال با ۳,۹۸درصد مثبت شد. «خودرو» با ۴,۴۹درصد مثبت در قیمت ۲,۵۶۰ریال به پایان رسید. «خساپا» نیز با ۴,۵۹درصد مثبت معامله شد و به قیمت ۲,۰۵۰ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:

شاخص این گروه با ۱۳۴,۴۴۰واحد افزایش به ۳,۲۲۱,۷۶۰واحد رسید. در این گروه شرکت «شبندر» با ۴,۸۱درصد افزایش به قیمت ۱۹,۸۳۰ریال رسید. همچنین سهم «شپنا» با ۴,۸۲درصد رشد در قیمت ۹,۵۷۰ریال پایان یافت. شرکت «شبریز» با ۳,۵۳درصد مثبت پایان یافت و به قیمت ۲۳,۷۵۰ریال افزایش یافت.