شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نتیجه معاملات امروز؛سه شنبه ۲۲شهریور۱۴۰۱، باافزایش ۴۱۵۵واحدی به محدوده یک میلیون و ۳۹۳هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل با افزایش۲۷۷۳واحدی عدد۴۰۵هزار واحد را ثبت کرد. ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد ۳۵۹۲۷میلیارد تومان رسید.  بیشترین تاثیر مثبت در شاخص را نمادهای « فولاد و خودرو» و بیشترین تاثیرمنفی را نماد« فارس »  داشتند. همچنین بیشترین تاثیر منفی در شاخص فرابورس را نماد «صبا »  برجای گذاشت.همچنین امروز  شاهد ورود ۱۶میلیارد تومان  پول حقیقی به بازار سرمایه بودیم.

🔹شاخص کل سهام بالاخره پس از عقب گرد حدود ۴ درصدی در ۱۰ روز معاملاتی اخیر، دادوستدهای امروز را با رشد ۰.۳ درصدی به پایان رساند و نماگر هم وزن نیز رشدی ۰.۶۹ درصدی را نشان داد.

🔹افزایش جنب و جوش خریداران در گروه‌های خودرو و بانک در معاملات امروز تالار شیشه‌ای خودنمایی میکرد و دو خودروساز بزرگ کشور اثری بیش از هزار واحدی بر رشد نماگر اصلی بازار سهام داشتند. در میان سهام کامودیتی‌محور نیز فلزی‌ها جو معاملاتی مثبتی را شاهد بودند و فولاد  بیشترین نقش را در صعود شاخص کل بر عهده داشته است.