به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری چهارشنبه ۵آذر۱۳۹۹، شاخص کل با ۱۰,۰۶۳واحد مثبت پایان یافت و به مقدار ۱,۳۶۷,۱۷۱واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۲۸۰,۷۸۶میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۴.۵۵۱واحد مثبت بود و به مقدار ۳۹۵,۱۲۹ واحد رسید. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص بورس را نمادهای «فملی»، «فولاد» و «شپنا» داشتند.

نرخ دلار آمریکا نیز ۲۵هزار تومان و یورو ۲۹هزار و ۷۰۰تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۵۵هزار تومان معامله شد.

در اخبار داشتیم:

امروز در مجلس طرح مجمع سهامداران حقیقی بازار سرمایه اعلام وصول شد.

همچنین خبرها حاکی از بازبینی دستورعمل زنجیره فولاد توسط مسئولان بالارده است.

بیت کوین در حال نزدیک شدن به سقف تاریخی قبلی خود است.

قیمت طلا همچنان روند کاهشی دارد.

واعظی اعلام کرد برای برجام مذاکره جدیدی صورت نخواهد پذیرفت.

روحانی نیز گفت: در صورتی که بایدن تصمیمات ترامپ لغو کند ایران و آمریکا به سرعت می‌توانند به شرایط قبلی بازگردند.

گروه بانکی:

در این گروه امروز «وبصادر» با ۳.۸۷درصد رشد به ۳,۷۶۰ریال رسید. «وپاسار» با ۲.۵۵درصد مثبت در قیمت پایانی ۱۱,۲۷۰ریال پایان یافت. «وسینا» با ۳.۸۴درصد رشد در قیمت ۱۱,۳۵۰ریال پایان یافت. «وبملت» امروز با ۰.۹درصد مثبت در قیمت پایانی ۵,۵۸۰ریال افزایشی بود. «وپارس» با ۴.۱درصد افزایش در قیمت ۴,۰۶۰ریال پایان یافت. شاخص بانکی‌ها با ۲۳۰واحد افزایش به ۸,۸۸۷واحد رسید.

گروه شیمیایی:

شاخص این گروه امروز با ۱۴واحد افزایش به مقدار ۸۰,۵۸۶ رسید. در این گروه سهم «پارس» امروز با ۱.۷۶درصد مثبت در قیمت ۱۴۹,۹۷۰ریال پایان یافت. «زاگرس» با ۳.۸۸درصد رشد معامله شد و به قیمت ۱۷۲,۴۹۹ریال رسید. «پاکشو» در محدوده صفر درصد مثبت به قیمت ۸۹,۲۱۰ریال رسید. «شیراز» کمتر از یک درصد مثبت شد و با قیمت ۵۲,۷۳۰ریال به پایان رسید. «جم پیلن» امروز در محدوده صفر درصد منفی شد و با قیمت ۸۲,۳۷۰ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:

در این گروه شاخص با افزایش ۳۰,۰۰۲واحدی به مقدار ۹۳۴,۶۳۷واحد رسید. «ذوب» امروز ۳.۷۶درصد رشد داشت و با قیمت ۴,۶۶۷ریال پایان یافت. «فولاد» در قیمت ۱۳,۱۲۰ریال ۳.۸درصد مثبت بود. «فملی» ۳.۸۳درصد مثبت بود و در قیمت ۲۷,۰۸۰ریال به پایان رسید. «فخوز» ۴.۳۵درصد مثبت بود و در قیمت ۳۶,۲۱۰ریال پایان یافت.

گروه خودرو:

شاخص این گروه امروز ۳۳۵واحد افزایش داشت و به مقدار ۳۳۳,۵۶۹ رسید. امروز «خپارس» در قیمت ۷,۹۹۰ریال ۳.۰۳درصد منفی شد. «خمحرکه» در قیمت ۶,۱۲۰ریال ۲درصد مثبت شد. «خبهمن» در قیمت ۲۶,۱۵۰ریال ۴.۸۱درصد مثبت شد. «خودرو» با کمتر از یک درصد منفی در قیمت ۴,۰۳۰ریال به پایان رسید. «خساپا» نیز کمتر از یک درصد مثبت بود و به قیمت ۲,۹۶۰ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:

شاخص این گروه با ۴۵.۲۷۲واحد افزایش به ۴,۹۱۵,۹۰۹واحد رسید. در این گروه شرکت «شبندر» با ۲.۵۸درصد کاهش پایان یافت و به قیمت ۲۷,۹۴۰ریال رسید. همچنین سهم «شتران» با ۳.۱۲درصد افزایش در قیمت ۱۴,۲۱۰ریال پایان یافت. شرکت «شبریز» با ۲.۷۲درصد منفی پایان یافت و به قیمت ۲۸.۹۲۰ریال کاهش یافت.