شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نتیجه معاملات امروز؛ شنبه  ۲۲مرداد۱۴۰۱، با افزایش ۱۸۶۳۵واحدی به محدوده یک میلیون و ۴۶۷هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل با افزایش ۶۲۸۲واحدی خود به عدد ۳۹۵هزار واحد رسید. ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد ۴۱۲۳میلیارد تومان رسید. همچنین امروز شاهد ورود ۱۸۲ میلیارد تومان نقدینگی به سوی حقیقی ها بودیم.
بیشترین تاثیر مثبت در شاخص بورس را نماد «فولاد،شستاو فملی»  داشتند. همچنین بیشترین تاثیز مثبت در شاخص فرابورس را نماد «آریا، خدیزل وفغدیر» داشتند.

شاخص کل بورس روز شنبه ۲۲ مرداد ماه روند صعودی به خود گرفت، کارشناسان عقیده دارند که این رشد ناشی از مذاکرات برجام است.

چند ماه پیش بود که نرخ بهره بین بانکی به محدوده ۲۱٫۳۱ درصد رسید و به نوعی در سال ۱۴۰۱ سقف شکنی کرد. براساس گزارش بانک مرکزی نرخ بهره بانکی با کاهش ۰٫۰۵ درصدی به سطح ۲۰٫۵۹ رسید. البته کارشناسان اقتصادی عقیده دارند که این کاهش نرخ بهره موقت است و در بلند مدت افزایشی خواهد بود.

در حال حاضر برخی از کارشناسان عقیده دارند که کاهش نرخ بهره بانکی یک سیگنال مثبت برای بازار سرمایه است. یعنی باعث می‌شود که بورس در بلند مدت صعودی شود. البته برای تاثیرگذاری نرخ بهره بانکی ۱۰ تا سه ماه زمان لازم است و این نرخ به صورت لحظه‌ای نمی‌تواند روی بازار تاثیر بگذارد. از سوی دیگر برخی از کارشناسان عقیده دارند که افزایش نرخ بهره بانکی به نفع بورس است. این بدان معناست که افزایش نرخ بهره بین بانکی بورس را در بلند مدت صعودی می‌کند.