معرفی شرکت

شرکت صنایع گالوانیزه فجر سپاهان در تاریخ ۱۵/۱۲/۱۳۷۴ به صورت شرکت سهامی خاص در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی اصفهان به ثبت رسید. در تاریخ ۲۴/۲/۱۳۷۹ مرکز اصلی شرکت به کاشان انتقال یافت و در تاریخ ۲۶/۶/۱۳۸۲ به سهامی عام تبدیل و در سال ۱۳۸۳ در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد. طبق مصوبه مجمع عمومی فوق العاده شرکت در تاریخ ۲۰/۲/۱۳۸۸ نام شرکت به شرکت فولاد امیر کبیر کاشان تغییر یافت. مرکز اصلی شرکت در کاشان و دفتر مرکزی در تهران است.

موضوع فعالیت شرکت طراحی، ساخت و بهره برداری کارخانجات گالوانیزه، قلع اندود و نورد ورق‌های فولادی و … است.

به موجب پروانه بهره برداری مورخ ۳۰/۵/۱۳۸۰ صادره توسط وزارت صنایع و معادن بهره برداری از کارخانه گالوانیزه با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن آغاز شده است. همچنین بهره برداری از کارخانه نورد سرد با ظرفیت ۲۵۰ هزار تن در سال در تاریخ ۱۶/۳/۱۳۸۵ آغاز و بهره برداری از خط آنیلینگ در تاریخ ۱۶/۴/۱۳۸۷ با ظرفیت ۱۵۰ هزار تن به صورت آزمایشی و بهره برداری از خط اسیدشویی به ظرفیت اسمی ۳۰۰ هزار تن در سال ۱۳۸۸ آغاز شده است.

ترکیب سهامداران

ترکیب صاحبان سهام شرکت در تاریخ ۳۰/۹/۹۸ به شرح جدول زیر است:

 

مقایسه شرکت در صنعت

شرکت در صنعت فولاد فعالیت می‎کند. شرکت در بین شرکت‌های فعال در این صنعت با حجم فروش معادل مبلغ ۴,۶۶۹,۰۴۵ میلیون ریال در ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۸ از رده نسبتا خوبی برخوردار است.

فرآیند تولید

واحد اسیدشویی: این خط با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن تولید در سال طراحی و نصب شد. اما به دلیل اینکه خطوط شرکت پیوسته بوده و هر مقدار خروجی باید به خط بعد انتقال یابد تا نهایتا به گالوانیزه تبدیل شود، بنابراین فقط منطبق با ظرفیت تولید گالوانیزه میسر است.

واحد نورد سرد: این خط تولید از نوع تک قفسه‌ای رفت و برگشتی ۴ غلتکه است. فرآیند  تولید به این نحو است که ضخامت ورق‌های گرم و اسیدشویی شده با گذر از قفسه نورد طی چند سیکل رفت و برگشتی بدون تغییرات در عرض، ضخامت ورق کاهش می‌یابد. این خط تولید قابلیت تولید ضخامت ۰.۳ تا ۱.۵ میلی متر را دارا است. ظرفیت تولید نصب شده این خط ۲۵۰ هزار تن است، اما به دلیل عدم تناسب خطوط گالوانیزه با نورد حداکثر می‌توان منطبق با تولید گالوانیزه را بهره برداری کرد.

خط آنیلینگ: کلاف‌های نورد سرد شده در این خط تولید طی فرآیند بازپخت تنش زادیی می‌شوند. به این صورت که کلاف‌ها در کوره‌های آنیل به طور عمودی روی هم قرار گرفته و سیکل دمایی و زمانی مشخصی را تحت اتمسفری از هیدروژن سپری کرده تا تنش‌های داخلی ناشی از فرآیند نورد سرد، آزاد شود.

خط گالوانیزه: در این خط ورق نورد شده، طی یک فرآیند مداوم به روش پوشش دهی غوطه وری در مذاب روی و سیکل تولید به گونه‌ای است که ابتدا سطح ورق به روش شیمیایی و حرارتی تمیزکاری شده، اکسیدهای سطحی حذف و با گذر ورق از کوره آنیل ضمن عملیات حرارتی و تامین خواص مکانیکی مطلوب دمای ورق نیز به دمای مناسب جهت غوطه وری در مذاب می‎رسد. تحت این سیکل مداوم و غوطه وری ورق در مذاب روی، ورق‌های فولادی با پوشش روی یا گالوانیزه می‌شود.

  

تولید و فروش

مقدار تولید محصولات شرکت از سال ۱۳۹۴ تاکنون و پیش بینی تحلیلی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ به شرح جدول زیر است:

 

مقدار فروش محصولات شرکت از سال ۱۳۹۴ تاکنون و پیش بینی تحلیلی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ به شرح جدول زیر است:

 

بهای تمام شده

حدود ۹۲ درصد مبلغ بهای تمام شده را مواد مستقیم، یک درصد دستمزد مستقیم و ۷ درصد را سربار تشکیل می‌دهند. مواد اولیه مصرفی این شرکت عمدتا شامل ورق گرم اسیدشویی شده و نشده، ورق سرد و مواد کمکی است.

بهای تمام شده به صورت زیر پیش بینی می‌شود:

برآورد کارشناسی سودآوری شرکت

برای پیش بینی سود هر سهم سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ شرکت مفروضات زیر را در نظر می‌گیریم:

  • مقدار تولید و فروش بر اساس تولید ماهانه و دوره ۶ ماهه محاسبه شده است.
  • نرخ ورق سرد و گرم در سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ به ترتیب عبارتند از ۵۲۰ و ۴۵۰ دلار و نرخ دلار به ترتیب ۱۱۰,۰۰۰ و ۱۳,۰۰۰ دلار پیش بینی می‌شود. نرخ متوسط محصول گالوانیزه با توجه به نرخ‌ها ماهانه برای سال‌های ۹۸ و ۹۹ به ترتیب ۷۵,۴۰۴,۸۸۳ و ۸۹,۱۱۴,۸۶۱ ریال پیش بینی شده است.
  • سربار به ترتیب ۱۵ و ۱۸ درصد رشد داده شده است.
  • هزینه‌های عمومی و اداری نیز برای هر دو سال ۲۰ درصد رشد داده شده است.
  • نرخ موثر مالیات برابر با سال گذشته محاسبه شده است.

با لحاظ کردن مفروضات بالا صورت سود و زیان کارشناسی شرکت برای سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ به شرح زیر است: