معرفی شرکت:

شرکت سهامی خاک چینی ایران در ۱۶ بهمن ماه ۱۳۶۴ تاسیس شد و در اداره ثبت شرکت‌های تهران به ثبت رسید. مرکز شرکت در سال ۱۳۶۷ به تبریز انتقال یافت. محل استقرار کارخانه در ۵ کیلومتری شمال غرب مرند واقع است. بهره برداری از شرکت در سال ۱۳۷۲ آغاز شد. موضوع فعالیت شرکت کشف و استخراج و احداث کارخانجات و تاسیسات شستشو، تصفیه و تغلیظ کائولن صنعتی و سایر مواد اولیه سرامیک و فروش آن‌ها است. بهره برداری عملی از کارخانه در تاریخ ۳۰/۰۵/۱۳۷۲ با ظرفیت اولیه اسمی ۳۰,۰۰۰ تن کائولن تغلیظ شده شروع شده که شروع بهره برداری آن از سال ۱۳۷۹ بوده و فاز ۲ طرح توسعه نیز با ظرفیت اسمی ۵۰,۰۰۰ تن کائولن تغلیظ شده در سال بوده که بهره برداری عملی آن از سال ۱۳۸۲ شروع شده و فاز ۳ با ظرفیت اسمی ۵۰,۰۰۰ تن کائولن فرآوری شده که بهره برداری عملی آن از اول مهر ۱۳۹۵ شروع شده است. بنابراین در مجموع ظرفیت اسمی اولیه با طرح‌های توسعه شامل ۱۵۰,۰۰۰ تن کائولن تغلیظ شده و ۱۱۵,۰۰۰ تن کائولن خرد شده است.

راه اندازی طرح توسعه تولید محصولات بتن سبک و پانل گازی و ملات خشک سالانه با ظرفیت اسمی ۴۶۵ هزار متر مکعب در سال و ملات خشک سالانه با ظرفیت اسمی ۴۸ هزار تن اضافه خواهد شد.

کائولن سنگی نرم، خاکی، شکل پذیر و معمولا سفید تا تقریبا سفید که عمدتا از کائولینیت تشکیل شده است (۵۰ تا ۹۵ درصد) و معمولا حاوی سایر کانی های رسی، Fe، Ti، SiO2 (سیلیسم دی اکسید) و غیره است. کائولن از دگرسانی سنگ های حاوی کانی های آلومینیم دار مانند فلدسپات به همراه سایر کانی ها مثل میکا یا کوارتز به وجود می آید. کائولن ممکن است علاوه بر کائولینیت، کوارتز و فلدسپات، کانی های دیگری نظیر اکسید آهن(Fe2O3)، هیدروکسید آهن(FeOOH)، پیریت (FeS2) روتایل (TiO2) و ترکیبات کربناتی یا مواد آلی در بر داشته باشد. سنگ معدن‌هایی که غنای کائولن آنها بالاست به عنوان خاک چینی یا کائولن شناخته می شوند.

معادن شرکت:

معدن فللدسپات انار دره:

معدن فلدسپات سدیک اناردره درسال ۱۳۸۴ به شرکت صنایع خاک چینی ایران واگذار شد. پروانه بهره برداری این معدن درسال۱۳۸۵ به نام شرکت خاک چینی ایران صادر و فعالیت آماده سازی بهره برداری از معدن متعاقبا آغاز شد.

معدن کائولن زنوز :

بهره برداری از معدن کائولن زنوز در سال۱۳۳۷ و در سال۱۳۶۹با استخراج سالیانه۷۰۰۰۰ تن به شرکت صنایع خاک چینی ایران واگذار شد و با راه اندازی کارخانه فراوری میزان استخراج سالیانه۱۵۰۰۰۰ تن افزایش یافته که درحال حاضر این رقم مطابق پروانه بهره برداری۲۰۰,۰۰۰ تن است و حسب نیاز کارخانه افزایش می یابد.

 ترکیب سهامداران:

ترکیب سهامداران شرکت در تاریخ ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۸ به شرح جدول زیر است:

مقایسه شرکت در صنعت

شرکت صنایع خاک چینی ایران یکی از تولید کنندگان کائولن فرآورده شده و درجه بندی شده در ایران است. کائولن فرآوری شده این شرکت به دلیل ثبات کیفیت دارای مزیت نسبی است، ولی کائولن درجه بندی شده به جهت هزینه بالای حمل در قیمت تمام شده و بعد مسافت مصرف کنندگان رقابت جدی در بازار فروش وجود دارد. بر این اساس شرکت با تکیه بر ذخایر کائولن زنوز که در منطقه خاورمیانه مقام اول را دارد، در جایگاه رشد قرار دارد.

سهم فروش کائولن فرآوری شده این شرکت از فروش داخلی در سال ۹۷ معادل ۶۰ درصد بوده است.

فرآیند تولید

کارخانه شرکت خاک چینی ایران تولید کننده انواع کائولن شسته شده وفرآوری شده، فلدسپار، بالکلی، سیلیس ودیگر محصولات مرتبط است واستخراج مواد عمدتا از معدن زنوز است. روش معدن کاری درمعدن زنوز به صورت خشک و روباز است. سنگ‌های کائولن توسط انفجار ویا بلدوزراستخراج و دپو شده و پس از تعیین درجه بندی توسط کامیون به کارخانه حمل می‎شود. سنگ‌های کائولن با توجه به کیفیت آن دردپوهای جداگانه‌ای تخلیه و ذخیره می‌شود. مواد اولیه با ابعاد کمتر از ۵۰ سانتی متر توسط دو دستگاه سنگ شکن خرد می‌شوند .سنگ شکن اولیه فکی و سنگ شکن ثانویه مخروطی است که مواد را تا کمتر از ۴ سانتی متر خرد می‌کنند. مواد خرد شده توسط سنگ شکن‌ها به وسیله دستگاه‌های استاکر و ریکلایمر در سالن همگن سازی  یکنواخت شده و به آسیاب‌های غلتکی تغذیه می‌شود. در آسیاب‌های غلتکی مواد تا دانه بندی کمتر از ۲۰۰ میکرون پودر شده و برای شستشو و جداسازی در خط تر وارد می‌شود. در خط تر دوغاب کائولن از سرند حلزونی و چهار مرحله هیدروسیلیکون‌ها گذشته و ذرات درشت و سیلیس آن جدا می‌شود. دوغاب کائولن از سر ریز آخرین مرحله هیدروسیلیکون‌ها به عنوان محصول فرآوری شده به تانک ته نشینی یا تیکنز وارد شده و پس از تغلیظ و آب‌گیری  به مرحله بعدی آبگیری در فیلتر پرس‌‌ها ارسال می‌شود. دوغاب کائولن پس از آبگیری در فیلتر پرس‌ها به صورت کیک از دستگاه نودل ماشین گذشته و به صورت رشته‌ای وارد خشک کن می‌شود. کائولن خشک شده به صورت نودل به سیلوی ذخیره ارسال و از سیلو در کیسه‌های یک تنی جامبو بگ پر و به مشتری عرضه می‌شود.

تولید و فروش محصولات شرکت:

محصولات شرکت شامل محصولات فرآوری شده و محصولات درجه بندی شده است. این محصولات به شرکت‎های تولید کننده چینی مظروف، لوازم چینی بهداشتی، کارخانجات کاشی و سرامیک و مقره سازی فروخته می‌شود. نرخ فروش محصولات توسط هیات مدیره تصویب و جهت اجرا ابلاغ می‌شود. در سال ۱۳۹۷ از نظر مقدار و مبلغ به ترتیب ۲ و ۴ درصد صادراتی بوده که صادرات به کشورهای پاکستان، هند، ترکیه و ترکمنستان بوده است.

مقدار تولید محصولات شرکت از سال ۱۳۹۴ تاکنون و پیش بینی تحلیلی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ به شرح جدول زیر است:

مقدار فروش محصولات شرکت از سال ۱۳۹۴ تاکنون و پیش بینی تحلیلی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ به شرح جدول زیر است:

طرح AAC:

طی فرآیند فرآوری کائولن، سالانه بیش از ۲۵۰,۰۰۰ تن سیلیس از ماده معدنی جاده می‌شود که بخش خیلی جزئی از این خاک به فروش رفته و مابقی با پرداخت هزینه حمل بالا مجددا به معدن برگردانده می‎شود. این طرح جهت استفاده از سیلیس ضایعاتی حاصل از فرآوری کائولن تهیه شده است که با اجرای این طرح از سیلیس ضایعاتی، محصول بلوک و پانل سبک گازی و ملات خشک تولید خواهد شد. ظرفیت اسمی بلوک سبک گازی، ۳۲۵,۵۰۰ متر مکعب(۱۶۲,۷۵۰ تن) ، پانل سبک گازی ۱۳۹,۵۰۰ متر مکعب (۶۹,۷۵۰ تن) و ملات خشک ۴۸,۰۰۰ تن در سال است.

نمونه‌ها اولیه بتن هوادار اتوکلاو شده AAC))[i] از اختلاط آهک و سیلیس به همراه پودر سیمان و پودر آلومینیوم ایجاد شد که ماده‌ای متخلخل و سبک اما فاقد مقاومت بود، با عمل آوری این مواد در دما و فشار بالا محصول بتنی با مقاومت بالا تولید شد که به علت وجود حباب‌های گاز در آن، خاصیت عایق را نیز دارا است. این طرح در ۳۱/۶/۹۹ به بهره برداری می‌رسد.

شرکت در تاریخ ۲/۱۰/۹۷ وام ارزی به مبلغ ۷,۸۰۳,۶۹۶ دلار از بانک توسعه صادرات ایران با نرخ سود و کارمزد معادل ۶% دریافت کرده که شرکت در پایان سال ۹۷ این مبلغ را با نرخ نیما تسعیر و مبلغ ۸۴۹,۸۲۲ میلیون ریال در حساب‌ها منطور کرده است. مبلغ هزینه مالی در دوره ۶ ماهه ۲۰,۰۹۹ میلیون ریال بوده که به بهای تمام شده طرح منظور شده است.

بهای تمام شده

با توجه به اینکه مواد اولیه مصرفی از معادن خود شرکت عمدتا استخراج می‎شود، عمده مبلغ بهای تمام شده را سربار تشکیل می‌دهد. در سال ۱۳۹۷ حدود ۲۶ درصد مبلغ بهای تمام شده مربوط به مواد اولیه، ۱۱ درصد درستمزد مستقیم و ۶۴ درصد سربار بوده است.

جدول زیر مبلغ بهای تمام شده را از سال ۱۳۹۶ و پیش بینی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ را نشان می‌دهد:

[i] Autoclaved Aerated Concrete

برآورد کارشناسی سودآوری شرکت:

برای برآورد سود سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ شرکت مفروضات زیر را در نظر می‌گیریم:

  • مقدار تولید را برابر با تولید سال ۱۳۹۷ و مقدار فروش را برابر با تولید در نظر می‌گیریم.
  • نرخ فروش ۶ ماهه دوم سال ۹۸ و برای کل سال ۹۹ با رشد ۲۰ درصدی محاسبه شده است.
  • مقدار مصرف مواد اولیه نسبت به تولید محاسبه می‌شود.
  • نرخ مواد اولیه نسبت به نرخ فروش رشد داده شده است.
  • برای هزینه‌های سربار به طور متوسط برای سال‌های ۹۸ و ۹۹ به ترتیب ۳۲ و ۴۲ درصد رشد در نظر گرفته شده است.
  • هزینه‌های عمومی و اداری به طور متوسط برای سال‌های ۹۸ و ۹۹ به ترتیب ۲۰ و ۳۰ درصد رشد خواهد داشت.
  • شرکت هزینه مالی قابل توجهی ندارد.
  • نرخ موثر مالیات برابر با سال ۹۷ در نظر گرفته شده است.

با لحاظ کردن مفروضات بالا صورت سود و زیان کارشناسی شرکت برای سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ به شرح زیر است: