شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نتیجه معاملات امروز؛  شنبه ۲۳مهر۱۴۰۱، با کاهش ۱۸۹۵واحدی به محدوده یک میلیون و ۳۱۷هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل با  کاهش۶۹۸واحدی عدد ۳۷۹هزار واحد را ثبت کرد. ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد ۳۲۸۰میلیارد تومان رسید. بیشترین تاثیر منفی  در شاخص بورس را نمادهای «فملی و فولاد»  و بیشترین تاثیر مثبت را «شپدیس » داشتند  .    و بیشترین تاثیر مثبت  در شاخص فرا بورس را نمادهای  «شاوان ،سمگا و زاگرس» و بیشترین تاثیر منفی را نماد «کگهر» برجای گذاشتند. علاوه بر این امروز شاهد خروج ۲۶۸میلیارد تومان پول حقیقی  از  بازار سرمایه بودیم.

برخی از کارشناسان بازار سرمایه معتقدند که شاخص در حال حاضر از نظر بنیادی مستعد رشد و صعود می باشد و به لحاظ تکنیکی در کف قیمتی خود قرار دارد.  در شرایط فعلی ۹۹ درصد سهم ها ارزنده و برای سرمایه گذاری مناسبند اما  بی اعتمادی بوجود آماده اجازه رشد را به بازار سرمایه نمی دهد. بازار سرمایه ماه هاست که در بلاتکلیفی برجام به سر می برد. هر چند که نتیجه برجام هر چه که باشد به سود بازار است اما باید نتیجه مشخص شود.

 از طرفی تحریم ها به ضرر صنایع می باشد. به همین دلیل است که نتیجه مذاکرات برای بازار حائزه اهمیت است.

در صورت توافق در مذاکرات، بورس می‌تواند در میان رشد خوب و واقعی را پشت سر بگذارد. اما اگر توافقی انجام نشود مذاکرات، بازار سرمایه در بلند مدت رشد تورمی خواهد داشت که این رشد به نفع بازار سرمایه و سهامداران نیست.