شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نتیجه معاملات امروز؛چهارشنبه ۱ تیر ۱۴۰۱  باکاهش۶۲۳۳واحدی به محدوده یک میلیون۵۳۳هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل باکاهش۱۱۶۱واحدی خود به عدد ۴۲۲ هزار واحد رسید.ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد۵۱۵۷میلیارد تومان  رسید. امروز حدود۳۴۳میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی بوده است.
بیشترین تاثیر منفی در شاخص را نمادهای«میدکو، فملی و فولاد» داشتند. همچنین بیشترین تاثیرمنفی در شاخص فرابورس را نماد «بپاس ، آریا و شاوان» داشتند.

🔸بورس تهران امروز معاملات کم نوسان و کم‌رمقی را دنبال کرد و در نهایت شاخص کل بورس با کاهش ۰.۴ درصدی حدود ۶۲۳۳واحد از ارتفاع خود را از دست داد. شاخص هم‌وزن نیز شرایط نسبتا یکسانی را دنبال کرد و کاهش کمتر، ۰.۳ درصد عقب‌نشینی کرد.

🔸در این بین اما برخی صنایع وضعیت به نسبت بهتری را دنبال کردند. صنعت خودرو که همچنان در انتظار واگذاری بلوک سهام دولتی به سر می‌برند، امروز توانست بیشترین ارزش معاملات را در بین صنایع دیگر به نام خود بزند. این موضوع که واگذاری سهام دولتی باقی مانده در این شرکت‌ها می‌تواند به بهبود وضعیت عملیاتی و مالی این شرکت‌ها منجر شود اتفاق بسیار مثبتی است اما سهامداران باید به نکته مهمی نیز توجه کنند. سه شرکت بزرگ خودروسازی کشور در سال ۱۴۰۰ بیش از ۹هزار میلیارد تومان زیان شناسایی کردند و زیان انباشته آن‌ها به قله ۷۵هزار میلیارد تومانی رسید. این موضوع که به واسطه قیمت‌گذاری دستوری و افزایش سنگین هزینه‌های تولید رخ داده است، می‌تواند با خروج دولت و ادامه سیاست‌گذاری قیمت‌گذاری دستوری همچنان ادامه یابد. بنابراین به نظر می‌رسد که این صنعت نیازمند تحولات جدی‌تری خواهد بود.