به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری چهار شنبه ۳ آذر ۱۴۰۰،افت ۱۰هزار و ۴۴۵واحدی شاخص کل ( ۰.۷۴درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۳۹۴هزار واحدی قرار داد. شاخص‌ هم وزن نیز ۰.۴درصد افت کرد. ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به چهار هزار و ۷۱۰میلیارد تومان رسید. بیشترین تاثیر بر شاخص بورس را نمادهای «فارس»، «شستا» و «فولاد» داشتند.

امروز برای دومین بار در هفته جاری است که شاخص کل به کانال ۱٫۳ میلیون واحدی سقوط می‌کند. شاخص هم‌وزن نیز امروز ۰٫۴۱ درصد افت داشت.ارزش معاملات امروز بیش از ۳ هزار و ۴۴۱ میلیارد تومان بود. فولاد، شستا، فارس و شپدیس بیشترین تاثیر منفی در شاخص کل را داشتند. این در حالی است که خودرویی‌ها سومین روز از آذرماه را سراسر سبز به پایان رساندند. شستا، خبهمن، خگستر و برکت نیز پرتراکنش‌ترین نمادهای امروز بودند.

خودرو، شیمیایی و بازارهای مالی برترین گروه‌های صنعتی امروز شدند. بیشترین ارزش معامله برای خگستر، پالایش و خبهمن ثبت شد و خبهمن، خگستر و وبملت نیز بیشترین حجم معامله را داشتند.  قرار بود امروز جلسه ستاد تنظیم بازار با موضوع تصمیم‌گیری پیرامون قیمت خودرو برگزار شود. در حالی که هیچ اطلاعاتی از زمان برگزاری این جلسه در رسانه‌ها منتشر نشده تا کنون اطلاعاتی نیز از نتیجه این جلسه منتشر نشده است. به عقیده کارشناسان چنانچه قیمت خودرو آزاد شود تاثیر مثبت چشم‌گیری را در کلیت بازار سهام شاهد خواهیم بود. امید به این موضوع نماد خودرو را به رغم منفی بودن بازار سبز نگه داشت. حال باید دید سیاست‌های دولت پیرامون خودرو نجات‌بخش بازار خواهد بود یانه.

امروز قیمت فروش یورو  نیز امروز در مقایسه با روز گذشته با ۶۵۶ تومان افزایش، برابر با ۳۰ هزار و ۵۵۲ تومان بود.   همچنین قیمت خرید هر دلار ۲۶ هزار و ۸۰۷ تومان و نرخ خرید هر یورو نیز ۳۰ هزار و ۵۹۰ تومان اعلام شد. علاوه بر این، بهای خرید دلار در بازار متشکل ارزی ۲۶ هزار و ۴۴۳ تومان و نرخ فروش آن ۲۶ هزار و ۶۸۴ تومان بود. این در حالی است که نرخ خرید یورو در این بازار ۲۹ هزار و ۷۸۵ تومان و نرخ فروش آن نیز ۳۰ هزار و ۵۵ تومان اعلام شد. همچنین در سامانه نیما در معاملات روز چهارشنبه، حواله یورو به قیمت ۲۶ هزار و ۶۲۱ تومان فروخته و حواله دلار به بهای ۲۳ هزار و ۶۳۵ تومان معامله شد.