معرفی شرکت

شرکت سیمان ارومیه در سال ۱۳۵۴ با سرمایه گذاری جمعی از مردم منطقه و با هدف احداث کارخانه تولید سیمان در حوزه شهرستان ارومیه تاسیس گردید عملیات احداث خط تولید و نصب ماشین آلات آن از سال ۱۳۶۴ آغاز شد. کارخانه سیمان ارومیه همزمان با یازدهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بهمن ماه ۱۳۶۸ با تولید آزمایشی کلینکر راه اندازی گردید و از اردیبهشت ماه ۱۳۶۹ رسماً به جمع تولید کنندگان سیمان کشور پیوست. در راستای سیاست­های کلان برنامه توسعه از سال ۱۳۸۳ احداث یک خط تولید جدید در مجاورت خط فعلی در دستور کار قرارداد که براساس طرح توجیهی و فنی که از سوی شرکت خدمات مهندسی فارس و خوزستان ارائه گردید و با عنایت به مصوبه هئیت محترم وزیران در مورخه ۱۳۸۵/۰۶/۱۴ با سرمایه گذاری از طریق تامین اجتماعی طرح توسعه کارخانه سیمان ارومیه با ظرفیت اسمی ۳۳۰۰ تن در روز پس از آغاز عملیات اجرائی از مهر۱۳۸۵ در ۱۳۹۰/۰۳/۰۱ به بهره برداری رسید. و هم اکنون این شرکت در دو فاز با تولید روزانه ۶۰۰۰ تن سیمان از نوع پوزولانی و تیپ یک توانسته با اشتغال زایی برای ۶۰۰ نفر بطور مستقیم و ۱۲۰۰ نفر بطور غیر مستقیم بعنوان بزرگترین واحد صنعتی استان آذربایجان غربی فعالیت نماید.

شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین با  ۶۲/۲۳ % بزرگترین سهامدار شرکت سیمان ارومیه می باشد و شرکتهای سرمایه گذاری تدبیر ، سرمایه گذاری ملّی ایران ، بیمه مرکزی ایران ، صندوق سرمایه گذاری بورسیران و…. از عمده سهامداران این شرکت محسوب می شوند.

ترکیب سهامداران

آخرین ترکیب صاحبان سهام به شرح جدول زیر است:

فرآیند تولید

مواد اولیه کارخانه متشکل از سنگ آهک ، خاک رس ، پوزولان ، سنگ آهن ، سیلیس و سنگ گچ میباشد.

مواد پس از خرد شدن در آسیاب سنگ و تبدیل به دانه هایی به ابعاد(۸-۰) میلی متر توسط دستگاه استاکر (ریزنده) در سالن مواد ریخته می شوند. در این سالن، مواد توسط دستگاه ریکلایمر (برداشت کننده) برداشته شده و بوسیله تسمه نقاله به آسیاب مواد منتقل می شوند .

آسیاب مواد خام از نوع گلوله ای می باشدکه مخلوط سنگ آهک و آلوویم را پودر کرده و به داخل سیلو یا مستقیما جهت تغذیه کوره می فرستد. البته جهت تصحیح مواد از سنگ آهک استفاده میشود. مواد پودر شده از طریق پیش گرمکن به داخل کوره روانه می گردد. محصول کوره که کلینکر نامیده می شود توسط فن های خنک کننده، سرد شده و در محوطه انبار می شود. در مرحله بعد گچ مورد نیاز جهت تنظیم گیرش سیمان به کلینکر اضافه شده و در آسیاب های سیمان که آن هم بصورت گلوله ای است، پودر شده و تبدیل به سیمان می گردد. سیمان خارج شده از آسیاب های سیمان از طریق لوله با استفاده از کمپرسور و یا از طریق سیستم تسمه نقاله پمپ و به داخل سیلو های چهارگانه سیمان وارد می شود . در قسمت بارگیرخانه سیمان ذخیره شده در سیلو ها بصورت کیسه ای و فله به خریداران عرضه می گردد . فرآیند تولید سیمان در  شکل زیر نمایش داده شده است.

 

برآورد کارشناسی سودآوری شرکت

مفروضات سال‌ ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰:

  • رشد تولید برابر با صفر درنظر گرفته شده است از این رو مقدار تولید و فروش تقریبا با سال قبل برابر است.
  • نرخ مصرفی مواد مطابق سال۱۳۹۸ و نرخ رشد قیمتی این مواد نیز مشابه سال۹۸ در نظر گرفته شده است.
  • نرخ رشد قیمت محصولات داخلی ۲۰درصد و نرخ دلاری سیمان و کلینکر صادراتی نیز مطابق پارسال در نظر گرفته شده است.
  • نرخ رشد هزینه های انرژی (آب ، برق و گاز) ۲۰درصد در نظر گرفته شده است.
  • دلار سال ۱۳۹۹و ۱۴۰۰ به ترتیب ۱۹۰،۰۰۰ و ۲۲۳۰،۰۰۰ ریال برآورد شده است.

تولید و فروش

مقدار تولید شرکت برای سال  ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به صورت زیر پیش‌بینی شده است:

مقدار فروش شرکت برای سال  ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به صورت زیر پیش‌بینی شده است:

نرخ فروش شرکت برای سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به صورت زیر پیش‌بینی شده است:

مبلغ فروش شرکت برای سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به صورت زیر پیش‌بینی شده است:

مواد اولیه

مقدار مصرف مواد اولیه به صورت جدول زیر برآورد گردیده است:

نرخ خرید مواد اولیه به صورت جدول زیر برآورد گردیده است:

مبلغ مصرف مواد اولیه به صورت جدول زیر برآورد گردیده است:

بهای تمام شده

بر این اساس بهای تمام شده بصورت جدول زیر پیش بینی شده است:

با لحاظ کردن مفروضات بالا صورت سود و زیان کارشناسی شرکت برای سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به شرح زیر است: