معرفی شرکت:

شرکت فرآورده های نسوز ایران در تاریخ ۱۶/۱۱/۱۳۵۱ تحت شماره ۱۶۵۰۳ در اداره ثبت کل شرکت های تهران به صورت سهامی خاص به ثبت رسید و در تاریخ ۲۶/۲/۱۳۷۴ شخصیت حقوقی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. شرکت در تاریخ ۳۰/۷/۱۳۷۴ در بورس اوراق بهادار تهران به ثبت رسید. موضوع فعالیت شرکت تهیه تولید خرید و فروش انواع مواد اولیه و فرآورده های نسوز و انجام عملیات معدنی مربوط به تهیه مواد اولیه مورد نیاز در داخل و خارج کشور است.

به موجب پروانه بهره برداری شماره ۳۳۰۹۶۷ مورخ ۲۶/۵/۱۳۵۶ صادره توسط وزارت صنایع و معادن بهره برداری از کارخانه با ظرفیت اسمی تولید سالانه ۴۸۵۰۰ تن آجر و ملات نسوز شروع شده است. در سال ۷۴ ظرفیت کارخانه تا مقدار ۷۰۵۰۰ تن افزایش یافته و همچنین شرکت در سال ۷۷ طرح توسعه ۲۰ هزار تن آجر کربن منیزیتی را اجرا و در پایان سال ۸۲ مورد بهره برداری قرار داده است. لذا در کل ظرفیت اسمی شرکت در حال حاضر جهت تولید آجر و مواد ویژه ۹۰۵۰۰ تن است.

ترکیب سهامداران:

ترکیب سهامداران این شرکت در تاریخ ۲۸/۱۰/۹۸ به شرح نمودار زیر است:

 

مقایسه شرکت در صنعت:

شرکت فرآورده‌های نسوز ایران در بین شرکت‌های فعال در این صنعت در رده اول قرار دارد.  زمینه فعالیت این شرکت تولید محصولات دیرگداز ( شکل دار یا آجرها و بی شکل یا اجرام نسوز) است. ارزش داخلی بازار نسوز ایران در سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ و سهم فرآورده‎های نسوز از بازار داخلی به شرح جدول زیر است:

 

تولید و فروش محصولات شرکت:

به اعتقاد کارشناسان با کاهش میزان صادرات نفت ایران و در نتیجه کاهش درآمد ارزی، سبب محدودیت‌های سهمیه بندی ارزی برای صنایع ارزبر از جمله صنعت نسوز خواهد شد. از طرفی مشتریان عمده این صنعت (صنایع فولاد) نیز شامل تحریم‌های سیاسی شده و در زمینه تامین مواد اولیه و نقل و انتقال ارز حاصل از صادرات خود با مشکل روبرو هستند. برای مشتریان صنعت سیمان نیز علاوه بر مقداری صادرات برای کشور عراق (حمل زمینی)، شرایط صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس مهیا شد. ولی با توجه به پایین بودن قیمت محصول آن‌ها و حجیم بودن محصولات، لازم است حجم زیادی از محصول را صادر کنند که با توجه به تحریم کشتریانی ایران، عملا فروش آن‌ها نیز محدود شده است. بنابراین محدود شدن توان درآمدی مشتریان، افزایش ریسک‌های تجاری، اعتباری و نقدینگی برای صنعت نسوز به همراه خواهد داشت.

محصولات این شرکت شامل موارد زیر است:

  • آجر شاموتی: این نوع آجر یکی از انواع آجر نسوز است که از اکسید سیلیسیوم (SiO2) و اکسید آلومینیوم (Al2O3) ساخته می‌شود. مهمترین کاربردهای آجر شاموتی در پوشش دیوار داخلی کوره‌ها، دستگاه دمش کوره بلند، ریخته‌گری فولاد، کوره‌های پخت کک، کوره سیمان، کوره ذوب فلزات غیرآهنی، و صنعت شیشه می‌باشد.
  • آجرهای آلومینیومی: که دارای درصد بالایی از آلومین ( Al2O3) می‌باشند. دمای پخت این آجرها در حدود ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ درجه سانتی‌گراد می‌باشد. آجرهای نسوز آلومینیومی برای پوشش جداره درونی کوره‌های ذوب فولاد مصرف می‌شوند.
  • آجرهای نسوز قلیایی: که شامل اکسید منیزیم (MgO) و SiO2 به فرمول ۲MgO SiO2 می‌باشند. از این آجرها برای پوشش جدار درونی کوره‌های باز در فولادسازی ، کوره‌های دوار در کارخانه‌های سیمان سازی و در قسمتهای بالای کوره‌های ذوب شیشه و صنایع فلزات غیرآهنی ، استفاده می‌شود.
  • آجرهای نسوز منیزیت کربنی: که به علت ویژگی های خاص خود در تحمل گرمایی و عدم ترشوندگی با مذاب فولاد در صنایع فولادسازی توجه زیادی را به خود جلب کرده اند.

نرخ های فروش محصولات شرکت نیز با توجه به وضعیت بازار توسط مدیر عامل تعیین می شود. مشتریان عمده محصولات شرکت فرآورده های نسوز، شرکت های فولادی و سیمانی هستند. (فولاد مبارکه، فولاد اهواز، سیمان خوزستان، سیمان صوفیان و ….) شرکت صادرات بسیار کمی دارد و تقریبا تمام محصولات خود را در داخل به فروش می رساند.

فروش مواد ویژه به دلیل سهولت تولید و ارزش افزوده بالاتر، باید از اولویت بیشتری برخوردار شود. اما تولید مواد ویژه از سال ۱۹۵ به بعد روند نزولی داشته است. به نظر می‌رسد هراس ناشی از افت تولید آجرهای با ارزش افزوده بالاتر، عدم تامین به موقع مواد اولیه در جرم‌های آلومینایی و رقابت شدید در مواد ویژه قلیایی منجر به کاهش تولید مواد ویژه شده است.

مقدار فروش محصولات شرکت از سال ۱۳۹۴ تا پایان سال ۱۳۹۷ و همچنین پیش بینی مقداری فروش در سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ به شرح جدول زیر است:

فاز اول پروژه فرآوری مواد اولیه جمبزه که در تاریخ ۳۱/۱/۹۲ آغاز شده بود در تاریخ ۱/۱۲/۹۷ به بهره برداری رسیده است. این فاز اولین فاز از سه فاز احداثی پروژه مذکور در منطقه صنعتی جمبزه است که هدف آن فرآوری مواد اولیه برای تولید آجرهای کربن منیزیتی و آلومینی است. بهره برداری از این طرح موجب کاهش هزینه تامین و آماده سازی مواد اولیه و در نتیجه کاهش قیمت تمام شده محصولات ، موجب تسریع در فرایند ارسال مواد اولیه مورد نیاز واحد اصلی و در نتیجه چابکی تولید در سفارشات و همچنین آماده سازی مواد اولیه لازم برای فاز دو و سه پروژه مذکور خواهد شد.

بهای تمام شده:

حدود ۸۱ درصد بهای تمام شده را مواد مستقیم، ۱۷ درصد را سربار و ۲ درصد دستمزد مستقیم تشکیل می‌دهند. مواد اولیه محصولات این شرکت انواع خاک‌های خام و پخته، بوکسیت ها، منیزیت‌ها، سیمان‌ها و کرومیت‌ها است که حدود ۴۵ درصد بهای مواد اولیه مربوط به منیزیت‌ها و ۲۰ درصد مربوط به بوکسیت‌ها است. در سال ۱۳۹۷ حدود ۵۹ درصد مبلغ مواد اولیه مصرفی وارداتی و ۴۱ درصد داخلی بوده است و این نیاز شرکت به ارز را نشان می‌دهد. این شرکت علاوه بر مواد اولیه، در زمینه بازسازی و نوسازی تجهیزات خود نیز نیازمند انجام خریدهای ارزی است.

مفروضات پیش بینی سود هر سهم سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ :

برای پیش بینی سود سال های ۹۸ و ۹۹ شرکت مفروضات زیر را در نظر می گیریم:

مقدار تولید برابر با سال ۱۳۹۷ و مقدار فروش را برابر با مقدار تولید لحاظ می‎شود. برای سال ۱۳۹۸، نرخ فروش ۸ ماهه واقعی را در نظر گرفته و نرخ فروش ۴ ماه آخر سال را برابر با ماه آخر در نظر می‎گیریم. نرخ فروش سال آینده نیز نسبت به نرخ دلار محاسبه می‌شود.

نرخ دلار برای سال ۹۸ و ۹۹ به ترتیب ۱۱۰,۰۰۰ و ۱۳۰,۰۰۰ ریال محاسبه می‌شود.

مقدار مواد اولیه را نسبت به تولید محاسبه کرده و نرخ مواد اولیه نسبت به نرخ فروش رشد داده شده است.

سربار را در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به ترتیب ۲۰ و ۱۸ درصد رشد می‎دهیم. هزینه‌های اداری عمومی نیز معادل ۲۰ درصد برای هر دو سال رشد داده شده است.

سایر اقلام عملیاتی برای هر دو سال به طور متوسط ۲۰ درصد رشد داده شده است.

هزینه مالی با تحلیل ترازنامه به ترتیب مبلغ ۱۵,۳۰۴ و  ۱۲,۸۵۱ ریال برای سال‌های ۹۸ و ۹۹ بدست می‌آید.

نرخ موثر مالیات برابر با سال ۱۳۹۷ برای هر دو سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ منظور شده است.

با توجه به مفروضات بالا صورت سود و زیان شرکت از سال ۹۳ تاکنون و پیش بینی تحلیلی سال های ۹۸ و ۹۸ به شرح زیر است: