معرفی شرکت:

به منظور تجهیز و اجرای عملیات استخراج آنومالی سنگ آهن شماره ۳ منطقه گل گهر با برآورد ذحیره سنگ آهن ۲۴۰ میلیون تن، واقع در جنوب غربی شهرستان سیرجان و فرآوری محصول به منظور ایجاد ارزش افزوده و همچنین ایجاد و استفاده از زمینه‌های مستعد جذب سرمایه گذاری بین المللی و داخلی، طرح موصوف مورد نظر سهامداران قرار گرفته است. لذا در تکمیل زنجیره تولید و توسعه و افزایش برداشت‌های اقتصادی از منابع معدنی کشور و تسریع در ایجاد و تجهیز قطب مجتمع صنایع فولاد در منطقه معدنی گل گهر در استان کرمان شرکت سنگ آهن گهر زمین به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شده و در مورخ ۲۸/۱۱/۱۳۸۳ در اداره ثبت شرکت‌های شهرستان سیرجان به ثبت رسید.

جواز تاسیس کارخانجات خطوط تولید کنستانتره ( شامل ۵ خط و هر خط ۲ میلیون تن در سال) و خطوط تولید گندله (شامل ۲ خط هرکدام ظرفیت تولید ۵ میلیون تن در سال ) با مدت اعتبار تمدید شده تا تاریخ ۲۷/۵/۹۷ است، در ضمن خط تولید خردایش با توجه به اینکه بخشی از پروسه تولید این کارخانجات است نیازی به اخذ جواز تاسیس ندارد.

شروع بهره برداری رسمی از طرح‌های مولد شرکت که منجر به فروش کلوخه برداشتی از معدن شود از تاریخ دیماه ۱۳۹۴ بوده و خردایش سنگ آهن و کنستانتره سنگ آهن خطوط ۱ و ۲ تولیدی نیز از دی ماه ۱۳۹۴ شروع شده است.

همچنین جهت اخذ پروانه بهره برداری خطوط تولیدی کنستانتره و گندله اقدامات اساسی انجام شده و با توجه به موضوع اخذ گواهی عدم آلایندگی از سازمان حفاظت محیط زیست، تاکنون به نتیجه قطعی نرسیده است.

ترکیب سهامداران:

آخرین ترکیب سهامداران شرکت به شرح نمودار زیر است:

 

 

تولید و فروش محصولات شرکت:

محصولات شرکت شامل سنگ آهن کلوخه، سنگ آهن دانه بندی و کنستانتره است که در مورد کنستانتره فروش شرکت هم داخلی و هم صادراتی است.

جمع محصولات تولیدی شرکت در سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۸ حدود ۳۵,۶۴۷,۷۷۰ تن و دردوره مشابه سال مالی   منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۷ معادل ۲۹,۷۸۶,۹۵۷ تن است و این در حالیست که ظرفیت سالانه تولید شرکت در حال حاضر  برای سه خط تولید سنگ آهن کلوخه، سنگ آهن دانه بندی و کنسانتره ۳۴,۰۰۰,۰۰۰ تن است.

هدف شرکت تولید سالانه ۱۰ میلیون تن ( ۵ خط ۲ میلیون تنی) کنستانتره و ۱۰ میلیون تن ( ۲ خط ۵ میلیون تنی) گندله است که در حال حاضر ۲ خط ۲ میلیون تنی کنستانتره به بهره برداری رسیده و یک خط ۲ میلیون تنی دیگر در دست تکمیل است. بعد از بهره برداری از خط گندله سازی،  شرکت از کنسانتره تولیدی برای خوراک گندله سازی استفاده خواهد نمود.

در حال حاضر بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی وجوه حاصل از صادرات باید در سامانه نیما یا بازار ثانویه عرضه شود که به دلیل اینکه تعهدات ارزی این شرکت قبل از تصویب این قانون بوده است، لذا تاکنون این مبالغ صرف این تعهدات شده و در صورت مازاد بودن شرکت موظف است طبق قانون پس از اتمام تعهدات ارزی، ارز حاصل از صادرات را در سامانه نیما عرضه نماید.

فرآیند فروش محصولات کنستانتره داخلی از طریق انعقاد قراردادهای فروش سالیانه و با نرخ مشخصی بر اساس میانگین قیمت فروش شمش فولاد خوزستان در دوره‌های سه ماهه انجام می‌شود. فروش صادراتی نیز با برگزاری مزایده عمومی صورت می‌گیرد.

مقدار تولید از سال ۱۳۹۵ تاکنون به شرح جدول زیر است:

مقدار فروش از سال ۱۳۹۵ تاکنون به شرح جدول زیر است:

 

نرخ فروش محصولات از سال ۱۳۹۵ تاکنون به شرح جدول زیر است:

 

 

طرح‌های توسعه:

پروژه گندله سازی شرکت سنگ آهن گهر زمین با هدف تولید سالانه ۵ میلیون تن گندله (برای استفاده در واحد احیای مستقیم) در حال ساخت است. سرمایه‌گذاری مورد نیاز طرح طبق برآورد اولیه شامل دو بخش ارزی و ریالی است که به ترتیب مبلغ ۱۰۰,۱۷۶,۸۹۸ یورو و ۳,۵۷۳ میلیارد ریال بخش ریالی قرارداد با آسفالت طوس و پامیدکو است و از محل فروش محصولات شرکت تأمین می‌شود. تاریخ برآورد بهره برداری از طرح ۳۱/۳/۱۳۹۹ است.

با توجه به چشم انداز شرکت سنگ‌آهن گهر زمین جهت تولید۱۰ میلیون تن کنستانتره و ۱۰ میلیون تن گندله برنامه ریزی جهت احداث خط سه کنسانتره انجام شد و در شهریور ماه ۱۳۹۳ هم زمان با خاکبرداری زمین کارخانه خط سه کنسانتره عملیات اجرایی طرح مذکور آغاز شد. سرمایه‌گذاری مورد نیاز طرح طبق برآورد اولیه شامل دو بخش ارزی و ریالی است که به ترتیب مبلغ ۶۰ میلیون یورو و ۱,۰۰۰ میلیارد ریال است و از محل فروش محصولات شرکت و افزایش سرمایه تامین خواهد شد. این طرح نیز در تاریخ ۳۱/۶/۱۳۹۹ به بهره برداری خواهد رسید.

بهای تمام شده:

بهای تمام شده از سال ۱۳۹۵ تاکنون به شرح جدول زیر است:

 

مفروضات پیش بینی سود هر سهم سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰:

برای برآورد سود سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ شرکت مفروضات زیر را در نظر می‌گیریم:

 

مقدار تولید برای سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ به شرح زیر پیش بینی شده است:

مقدار فروش برای سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ به شرح زیر پیش بینی شده است:

 

 

نرخ فروش برای سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ به شرح زیر پیش بینی شده است:

هزینه‌های سربار حدود ۲۷ درصد نسبت به سال قبل و هزینه‌های عمومی و اداری حدود ۲۰ درصد رشد داده شده است. هزینه‌های مالی با تحلیل ترازنامه محاسبه شده است. نرخ موثر مالیات مطابق با مالیات سال ۹۸ پیش بینی شده است.

با توجه به مفروضات مورد نظر سود تحلیلی سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ شرکت به شرح زیر خواهد بود: