تردید خریداران

۲۷ دی ۱۴۰۰

به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری؛ دوشنبه ۲۷دی۱۴۰۰، شاخص کل با کاهش ۴ هزار و ۲۷۱ واحدی(۰.۳۳درصد) بر روی مقدار یک میلیون و  ۳۰۶ هزار و ۵۳۲ واحد  قرار گرفت. شاخص‌ کل هم وزن نیز ۰.۴۰ درصد افت کرد و به۳۴۵,۰۸۴ واحد رسید. ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس  به ۳۳۴۶۰ میلیارد تومان رسید. بیشترین تاثیر بر شاخص بورس را نمادهای «فملی»، «خودرو» و «وبملت» داشتند.

معاملات بازار سهام در روز دوشنبه همچنان از سمت عرضه از موقعیت بهتری برخوردار بود و فروشندگان با توجه به مختصات کنونی بازار سهام همچنان خریداران را تحت فشار قرار میدادند

فروشندگان بر مبنای شاخص های عملکردی بازار سهام در موقعیت بهتری به سر می بردند و خریداران به دلیل تردیدهایی که نسبت به دورنمای بازار داشتند و مدت مدیدی است به صورت ثابتی در بازار جا خوش کرده، همچنان غیرفعال بودند.

حقیقی‌ها امروز ۲۷۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند. نمادهای «خودرو»، «شپنا»، «خساپا»، «فولاد»، «انرژی۳»، «شتران» و «کالا» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «فرابورس»، «کرمان»، «توسن»، «زقیام»، «چخزر»، «مدیریت» و«فجهان» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

آخرین قیمت ۳۹نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۲۲۸نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

ارزش پالایش یکم امروز ۲۷ دی ۱۴۰۰ ، امروز این نماد با قیمت پایانی ۶۹ هزار و ۵۸۰ ریال معامله و با مثبت ۰.۲ درصد بسته شد که نسبت به آخرین روز معاملات ۱۴۰ ریال افزایش را ثبت کرد.

طراحی سایت