شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نتیجه معاملات امروز؛ دوشنبه ۲۴مرداد۱۴۰۱، با افزایش ۴۳واحدی به محدوده یک میلیون و ۴۶۳هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل با افزایش ۱۸۰۰واحدی عدد ۳۹۷هزار واحد را ثبت کرد. ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد ۳۶۸۲میلیارد تومان رسید. همچنین امروز شاهد ورود ۳۰ میلیارد تومان نقدینگی به  سوی حقیقی ها بودیم.
بیشترین تاثیر منفی در شاخص بورس را نماد «فولاد، فملی و فارس» داشتند. همچنین بیشترین تاثیر منفی در شاخص فرابورس را نماد «بپاس» برجای گذاشت.

بازار سرمایه در حالی این روزها را سپری می‌کند که اخبار پیرامون احیای برجام حاکی از بالا گرفتن ابهامات در این زمینه است. از طرفی برخی نشانه‌های مثبت دیده می‌شود که امیدها را برای احیای برجام تقویت می‌کند. اما از سوی دیگر برخی دیگر از اخبار این امید را دچار خلل می‌کنند.

بورس نیز از این شرایط بلاتکلیفی و بیم و امید متاثر شده و در فضای رکودی سنگین به سر می‌برد. بسیاری از کارشناسان نیز اعتقاد دارند تعیین تکلیف برجام می‌تواند گره از کار برجام بگشاید. هرچند نوسانات قیمتی اخیر در بازار ارز و سقوط نرخ دلار به کانال ۲۹هزار تومانی سهامداران را دچار تردید کرده است.

با توجه به این موضوع واهمه‌ای بین اهالی بورس وجود دارد که نکند دولت در صورت احیای برجام اقدام به دخالت در بازار ارز کند. دخالتی که می‌تواند منجر به کاهش مقطعی نرخ دلار از طریق فشردن فنر قیمت‌ها شود. اما تجربه ثابت کرده چنین کاهش قیمتی نه تنها پایدار نیست بلکه ضربه سهمگینی به بدنه اقتصاد کشور وارد می‌کند.