به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری؛ یکشنبه ۲۳ آبان۱۴۰۰،شاخص کل بورس امروز با رشد ۳ هزار واحدی در پایان معاملات امروز به عدد یک میلیون و ۴۴۲ هزار واحد رسید. شاخص‌ هم وزن نیز ۰.۲۷درصد رشد کرد. ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به چهار هزار و ۳۲۰میلیارد تومان رسید. بیشترین تاثیر بر شاخص بورس را نمادهای «فارس»، «فولاد» و «شستا» داشتند.

 بازار بورس برخلاف انتظارات هفته آخر آبان ماه را چندان مساعد شروع نکرد و به واسطه ریزش‌های روز گذشته انتظار می‌رفت که امروز نیز چنین روندی داشته باشد. اما در دقایق ابتدایی با حمایت‌های نسبی بازار از جو فروش هیجانی خارج شد. هرچند که در ادامه روند کلی بازار تماما صعودی نبود و تقریبا از نیمه‌های روز باز هم عرضه بر تقاضا پیشی گرفت و شاهد به راه افتادن صف‌های فروش در برخی از بسیاری از نمادها بودیم.

در پایان روز شاخص کل با رشد ۰.۲۳ درصدی و افزایش ۳۳۴۲ واحدی بدون تغییر آنچنانی نسبت به روز گذشته در ۱,۴۴۲,۵۸۷ ثابت ماند. در بازار امروز ۲۷۶ میلیارد تومان تغییر مالکیت از حقیقی به حقوقی داشت و این نشان می‌دهد که کماکان جریان نقدینگی در بازار منفی است. نمادهای غکورش و شپنا بیشترین حمایت حقوقی را همراه داشتند و وصنعت و فخوز بیشترین ورود نقدینگی حقیقی را.

ارزش معاملات خرد امروز بازار ۴.۳ هزار میلیارد تومان بود. بیشترین حجم معاملات به نماد خبهمن تعلق داشت که در آن ۸۳۰ سهم خرید و فروش شد و در نهایت با ۴.۹۸ بسته شد. پس از آن خگستر، وسکرمان، وبملت و کرمان بیشترین حجم معامله را داشتند.

در بازار بورس امروز ۱۳۹ نماد مثبت و ۱۸۷ نماد منفی به کار خود پایان دادند. در فرابورس هم تعداد نمادهای مثبت و منفی بازار به ترتیب ۱۰۲ و ۱۲۷ بود. امروز نمادهای فخوز، شستا، نوری، کگل، رمپنا و شیراز موثرترین نمادها بر شاخص کل بودند. به غیر از شستا تمامی این نمادها مثبت بسته شدند و تأثیرشان بر شاخص از نوع مثبت بود.

بیشترین تقاضا در بازار امروز برای نماد خبهمن  به ثبت رسید. پس از آن شفن، پردیس، انرژی ۳ و وساشرقی بالاترین درخواست را داشتند. در سمت مقابل بازار نماد وسخور بیشترین حجم عرضه را داشتند و پس از آن وسرضوی، وسصفا، وسخراج و وسخراش در رتبه‌های بعدی بودند. همچنین نمادهای خکمک، غصینو، توسن و گواهی ظرفیت امروز بیشترین رشد را در بازار تجربه کردند و در سمت دیگر بازار نمادهای وسخراج، وسقم، غکورش و خشرق بیشترین میزان اصلاحات را.