مجمع عمومی شرکت «کاشی و سرامیک الوند» روز دوشنبه مورخ ۳۱/۰۲/۱۳۹۹ برگزار شد. این مجمع برخلاف سالهای گذشته برای اولین بار در محل کارخانه مجتمع شرکت صنایع مس شهید باهنر در شهر کرمان برگزار شد. در ابتدای مجمع هیات رییسه پیشنهادی مورد تصویب سهام‌داران قرار گرفت و گزارشی از فعالیت هیات مدیره شرکت ارایه شد. سپس گزارش بازرس و بازرس قانونی خوانده شد. در نهایت صورتهای مالی به تصویب سهامداران رسید و به ازای هرسهم ۲۴۱۳ ریال سود تقسیم شد.

موارد قابل توجه در گزارش فعالیت هیات مدیره شرکت:

  • تحقق ۲۵۲۸ریال سود به ازای هر سهم که ۲۸۴ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

  • ارزش ریالی فروش نسبت به سال گذشته ۳۴ درصد رشد داشته است.

  • سود خالص ۲۶۴ درصد و سود ۱۴۵ سود عملیاتی نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

  • دوره وصول مطالبات از ۴۶ روز به ۳۳ روز کاهش داشته است.

  • برآورد پیشرفت ۹۵ درصد راه‌اندازی خط آبکاری سکه جهت تحقق ظرفیت ۱۵۰۰تن سکه تا پایان سال ۹۹

  • مبلغ ارزی راه‎اندازی خط آبکاری سکه حدود ۶۱۱ هزار دلار برآورد شده است

  • برآورد پیشرفت ۸۵ درصدی بروزرسانی نرم افزار کنترل سیستم نورد و آبکاری

  • مبلغ ارزی بروزرسانی نرم‎افزار کنترل سیستم نورد و آبکاری حدود ۴٫۱ میلیون دلار برآورد شده است

در۲ سال‎‌های گذشته خط تولید سکه  که حدود ۱۰ درصد  تولید شرکت را تشکیل می‌دهد بدون استفاده مانده بود. پیش‌بینی می‌شود با مصوبه مجلس مبنی حذف ۴ صفر از پول ملی این خط تولید به همراه خط آبکاری سکه مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت برای تامین سرمایه در گردش نیاز به افزایش سرمایه دارد که منوط به ارایه طرح توجیهی و تصویب «شستا» است. شرکت در سال مالی آتی افزایش سرمایه از محل تجدید سرمایه نخواهد داشت.

حساب‎های شرکت تحت تاثیر تحریم‌های اعمال شده قرار دارند و شرکت برای دور زدن تحریم‌ها از حسابهای شرکت‌های همگروه استفاده می‌کند. این روال در سال آتی نیز ادامه خواهد داشت.

افتتاح کارخانه لوله مسی  با سرمایه حدود ۳۰۰ میلیارد تومان صرفا نمایشی بوده است و قبل از اتمام پروژه افتتاح شده است این پروژه نیاز به دسترسی دانش فنی دارد و به دلیل تحریم و خروج شرکت MSM از بازار مس تا کنون این نیاز بر طرف نشده است. شرکت برای در تلاش برای رفع این نقیصه توسط نیروهای بازنشسته شرکت MSM است که تا کنون محقق نشده است.

در مورد وجود ارز پرداختی به شرکت عماد ایرانیان از مدیران وقت شرکت برای خیانت در امانت شکایت شده است و دریافت کننده ارز نیز متواری است.

در پایان این جلسه پس از تصویب صورت‌های مالی مورد گزارش و سایر دستور جلسه، به ازای هرسهم ۲هزار و ۴۱۳ریال سود تقسیم کرد.