به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری سه شنبه  ۲۸ اردیبهشت۱۴۰۰، افت هزار و ۹۸واحدی شاخص کل (۰.۱درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۱۷۳هزار واحدی قرار داد. شاخص‌ هم وزن ۰.۹درصد افت کرد. و ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به بیش از دو هزار و ۶۰۰میلیارد تومان رسید.. بیشترین تاثیر بر شاخص بورس را نمادهای «فملی»، «کچاد» و «ومعادن» داشتند.

بورس تهران دیروز با نمایی کاملا قرمز به کار خود پایان داد و خبر واریز مبلغ ۵۰ میلیون دلار از منابع ارزی حساب صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه از سوی بانک مرکزی هم نتوانست محرکی برای بازار باشد. اوضاع نابسامان روز گذشته احتمال ادامه ریزش را به طور بدیهی بالا می‌برد و امروز نیز مطابق پیش‌بینی انجام شده شاخص کل، کار خود را در مدار منفی آغاز کرد، اما بعد از گذشت حدودا ۳۰ دقیقه از بازار با بهبود اوضاع نمادهای شیمیایی، فلزات اساسی، خریدهای سنگین حقوقی‌ها در نماد خودرو ونماد برکت در گروه دارویی شاخص کل توانست در یک حرکت رفت و برگشت اوضاع مطلوبتری را تجربه کند. ,ولی در نهایت شاخص کل  با کاهش هزار و ۱۰۰ واحدی (معادل ۰.۱ درصد) همراه شد.

قسمت عمده‌ای از بازار سهام را نمادهای کوچک تشکیل داده‌اند، که طی ۹ ماه اخیر عمدتا قفل در صف‌های فروش‌ سنگین بوده و از درجه نقدشوندگی ضعیفی برخوردار بودند. معمولا شاخص هم‌وزن انعکاس وضعیت اکثر نمادهای کوچک است. در هفته‌های گذشته ترافیک اخبار مثبت بازار بورس را احاطه و در نهایت بدون دست آورد خاصی از اذهان سرمایه‌گذاران پاک شدند. مانند حمایت ۳+۷ بسته پیشنهادی دولت، تسعیر نرخ ارز بانک‌ها، تغییر نرخ قیمت گذاری خودرویی‌ها، مذاکرات برجامی و توافقات وین و بسیاری از حمایت‌های دیگر که اثر بخشی چندانی نداشتند. اما در روز گذشته اعلام شد که تا ۳ هفته آینده مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار به صندوق تثبیت بازار در جهت حمایت از آن واریز خواهد شد. باید دید حمایت اشاره شده تاثیری در روند بورس تهران خواهد داشت یا خیر. در بین صنایع مختلف، شاخص گروه‌های کانه‌های فلزی و فلزات اساسی  عملکرد بهتری را نسبت به سایر گروه‌ها داشته‌اند. بر اساس اطلاعیه ای که در روز گذشته در خصوص حذف ارز ۴۲۰۰ از واردات ملزومات دارویی منتشر شد، انتظار میرفت که در این گروه شاهد تغیرات و حرکت نمادها به سمت مثبت بازار باشیم. همانطور که حدس زده میشد به دلیل خبر فوق اقبال با گروه دارویی همراه شد و آنها توانستند وضعیت مساعدتری را نسبت به روزهای گذشته تجربه کنند. امروز نیز کفه فروش حقیقی‌ها سنگین‌تر است و ۵۰۰ میلیارد تومان خروج پول حقیقی  از بازار اتفاق افتاده است.
امروز قیمت دلار و یورو در بازار آزاد نسبت به روز گذشته ثابت ماند. به این ترتیب طبق قیمت‌های اعلام شده از سوی کانون صرافان، قیمت دلار آزاد همچنان ۲۲۸۵۰ و یورو ۲۷۸۰۰تومان است. در صرافی‌ها قیمت دلار با رشد ۲۰۰تومانی به ۲۲۴۰۰ و خرید آن به ۲۲۰۵۰تومان رسید. یورو در تابلوی صرافی‌ها با قیمت ۲۶۷۵۰ برای فروش و ۲۶۳۵۰تومان برای خرید نمایان شد. سامانه نیما قیمت فروش دلار را ۲۰۶۰۶ و یورو را ۲۵۰۴۴تومان اعلام کرد.