به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری یک شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹، شاخص کل باکاهش  ۶۷۷۶ واحد پایان یافت و به مقدار ۱,۹۴۶,۱۳۴ واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۲۱۳,۸۹۷ میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن ۲۶۹۲ واحد کاهش یافت و به مقدار ۵۰۷۰۵۳ واحد رسید. بیشترین تاثیر بر شاخص بورس را نمادهای «شستا»، «فولاد» و «فارس» داشتند.

در بازار امروز اکثر گروه ها نوسانی داد و ستد شدند.

در ساعات ابتدایی بازار امروز فشار عرضه در برخی سهم های بزرگ از جمله فارس، فملی و فولاد را شاهد بودیم. علاوه بر اینکه سهم های مذکور در چند هفته اخیر اصلاح جدی در قیمت نداشته اند خبر آزادسازی مجدد سهام عدالت نیز فشار مضاعفی بر این سهم ها وارد کرده است. روز گذشته ریاست سازمان بورس از آزادسازی ۳۰ درصد دیگر از سهام عدالت و امکان فروش آن بعد از عید غدیر خبر داد. بنابراین برای کسانی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند امکان فروش ۶۰ درصد سهام عدالت فراهم خواهد شد. فشار فروش سهم های مذکور کم کم به سهم های بیشتری در بازار سرایت کرد به طوریکه پارسان، تاپیکو، صبا و رمپنا به صف فروش رسیدند و صف خرید بیش از ۱۰۰ میلیونی وغدیر هم به طور کامل عرضه شد.

بانکی ها امروز با معاملاتی نسبتا مثبت و متعادل شروع به کار کردند.محصولات شیمیایی هم امروز متعادل شروع به داد و ستد کردند. خودرویی ها امروز نوسانی معامله شدند ولی  خساپا با بیش از ۱۸ درصد افزایش قیمت باز گشایی شد.

فلزات اساسی، نفتی ها معاملاتی، حمل ونقلی ها، قندی ها هم نوسانی داد و ستد شدند. گروه لاستیک و پلاستیک هم نوسان قیمت را در معاملات خود تجربه کردند.

رایانه ای ها معاملاتی نسبتا منفی را تجربه کردند و گروه هتل داری هم  معاملاتی نسبتا مثبت را تجربه کردند.

امروز دلار مجددا در بازار آزاد با افزایش به محدوده ٢٣ هزار و ٧۵٠ تومان رسید صرافی ملی هم نرخ فروش دلار را امروز ٢٠ هزارتومان اعلام کرد و به این ترتیب دلار نیمایی هم که تا محدوده ١٧ هزارتومان کاهش یافته بود دوباره به محدوده ١٨ هزار و ٣٧٧ تومان رسید. دلار نیمایی از ٢٩ تیر تا امروز ۴٣٢ تومان رشد قیمت داشته است.