به گزارش پاسارگاد تحلیل، شاخص کل بورس در روز جاری؛ دوشنبه ۱۲خرداد ۱۳۹۹، با افزایش ۱۷،۴۳۲واحدی به مقدار ۹۸۷،۸۴۴واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۱۰۶،۲۹۰میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۲،۷۰۳واحد مثبت بود و به مقدار ۳۲۰،۹۹۱ واحد رسید. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص بورس را نماد «فارس»، «فملی» و «شستا»، همچنین بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس را نمادهای «کگهر»، «آریا» و « شاوان » داشتند.
بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز در صرافی ملی ۱۷هزار  و۷۰تومان و یورو ۱۸هزار  و ۶۰۰تومان معامله شد. امروز ارزش هر گرم طلای ۱۸عیار در بازار آزاد تهران ۷۲۷هزار تومان است.
شاخص‌کل بازار سرمایه امروز بیش از ۱۷ هزار واحد رشد داشت اما کلیت بازار نشان‌دهنده آن نبود که بازار روند صعودی دارد. بسیاری از نمادهای شاخص‌ساز امروز در محدوده مثبت معامله می‌شدند اما با این حال بسیاری از نمادها هم تا مرز صف فروش پیش رفتند. «اخابر» در حالی روز گذشته به کار خود پایان داده بود که امروز با صف خرید بسته شد.

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری اعلام کرد: لایحه حذف ۴ صفر از پول ملی ابهام دارد، پس از رفع ابهامات درباره آن اعلام نظر می‌کنیم. به غیر از منتخب آشتیان گزارش رسمی دیگری درباره مدرک تحصیلی نمایندگان نداشتیم. نباید به شایعات در این خصوص توجه کرد، اگر گزارشی مستند باشد باید به کمیسیون تخصصی اعتبارنامه‌‌های مجلس ارجاع شود.

محمدرضا کجباف، مدیر بازاریابی ذوب آهن ، درباره شوک “ذوب” گفت: شرکت ذوب آهن برای تنظیم بازار مصرف، جلوگیری از افزایش قیمت‌ها و جلب رضایت مشتریان با هدف حمایت از حقوق مصرف کنندگان نهایی تاکنون مجموعه اقدام‌هایی را به کار گرفته است.

مدیرعامل تاپیکو گفت: علیرغم اینکه نگرانی مجموعه دولت را برای حمایت از تولید محصولات کشاورزی در شرایط امروز کشور درک می‌کنیم اما ضروری است به منظور حفظ سودآوری شرکتهای تولید اوره در مکانیزم پرداخت مابه‌التفاوت نرخ خرید اوره توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی بازنگری شود.

شرکت ایران خودرو دیزل اعلام نمود آثار مربوط به شیوع ویروس کرونا بر فعالیتهای جاری شرکت مربوط به اواخر اسفند ماه سال ١٣٩٨ بوده است و از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری فعالیتهای تولیدی شرکت مطابق با روال قبل ادامه دارد و در این مدت خطوط تولید جدیدی راه اندازی نگردیده است. با توجه به برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال ١٣٩٩ آثار ناشی از تاخیر زمانی در ارسال سفارشات خارجی بر هزینه های شرکت ناچیز می باشد.

کلیه دارندگان سهام عدالت که روش آزادسازی مستقیم را انتخاب کرده اند، با استفاده از کد ملی و شماره همراه ثبت شده خود در سامانه سازمان خصوصی سازی می توانند نسبت به مدیریت و فروش سهام خود اقدام کنند.

برای ثبت نام و ورود کلیک کنید:
https://samanese.dttsonline.com

  • بدون نیاز به کد بورسی

  • بدون نیاز به مراجعه به بانک

  • بدون نیاز به مراجعه به کارگزاری

گروه بانکی:
در این گروه «دی» با ۴.۸۲درصد مثبت در قیمت پایانی ۱۷،۰۵۱ریال پایان یافت. «وسینا» با ۴.۲۱درصد افزایش در قیمت ۹،۳۵۶ریال پایان یافت. «وگردش» با ۵درصد مثبت معامله شد و به قیمت ۱۲،۴۴۲ریال رسید. شاخص بانکی‌ها با ۶۵واحد افزایش به مقدار ۵،۶۵۰واحد رسید.

گروه شیمیایی:
شاخص این گروه امروز با ۱،۳۹۲واحد افزایش به مقدار ۵۶،۰۲۹ رسید. در این گروه سهم «شیران» امروز با ۴.۱۷درصد مثبت معامله شد و در قیمت ۲۲،۶۸۹ریال پایان یافت. «نوری» با ۴.۸۶درصد افزایش به قیمت ۱۱۲،۳۰۶ریال رسید. «پارسان» ۴.۹۹درصد مثبت شد و با قیمت ۱۷،۸۹۰ریال به پایان رسید. «جم» امروز ۳.۸۱درصد مثبت شد و با قیمت ۳۱،۸۵۵ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:

در این گروه شاخص با افزایش ۱۲،۸۱۳واحدی به مقدار ۶۰۱،۹۳۱واحد رسید. «فاسمین» امروز ۴.۷۵درصد افزایش داشت و با قیمت ۴۰،۴۵۱ریال پایان یافت. «فخوز» ۴.۰۷درصد مثبت شد و  با قیمت ۲۴،۰۹۷ریال پایان یافت. «کاوه» با ۴.۳۵درصد مثبت در قیمت ۱۲،۹۰۳ریال به پایان رسید.

گروه خودرو:
شاخص این گروه امروز ۳،۹۱۳واحد کاهش داشت و به مقدار ۱۹۱،۶۷۳رسید. سهم « خگستر» ۴.۹۹درصد منفی شد و به قیمت ۳،۹۰۳ریال رسید. «خپارس» نیز در قیمت ۶،۱۱۵ریال ۴.۷۱درصد منفی شد. همچنین «خساپا» با ۴درصد منفی به قیمت ۱،۵۶۰ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:
شاخص این گروه با ۶۹،۲۰۴واحد افزایش به ۲,۸۷۶,۴۵۳واحد رسید. در این گروه شرکت «شپنا» با ۵درصد مثبت پایان یافت و به قیمت ۱۲،۸۳۹ریال رسید. سهم «شبریز» با مثبت ۳.۵۷درصد به قیمت ۲۴،۶۰۹ریال رسید. همچنین سهم «شاوان» در ۱۴.۰۸درصد مثبت به قیمت ۹۸،۳۹۹ریال پایان یافت.