شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نتیجه معاملات امروز؛یکشنبه۵ تیر ۱۴۰۱  باکاهش۱۸۹۹۰واحدی به محدوده یک میلیون و۵۰۱ هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل باکاهش۴۹۷۵واحدی خود به عدد۴۱۷ هزار واحد رسید.ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد۴۲۷۱میلیارد تومان  رسید. امروز حدود۶۶۶میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی بوده است.
بیشترین تاثیر منفی در شاخص را نمادهای«فملی،فولادو وبملت» داشتند. همچنین بیشترین تاثیرمنفی در شاخص فرابورس را نماد «زاگرس،بپاس وکگهر » داشتند.

🔸بازار سرمایه امروز شرایط بسیار سختی را پشت سر گذاشت و شاخص کل بورس با کاهش ۱.۲۵ درصدی حدود ۱۹هزار واحد از ارتفاع خود را از دست داد. در سمت مقابل نیز شاخص هم‌وزن شرایط یکسانی را دنبال کرد و با بازدهی منفی ۱.۱۸ درصدی همراه شد تا تصویری یک دست قرمز را بر تابلوی معاملات سهام به نمایش بگذارند.

🔸ارزش معاملات امروز بسیار ضعیف بود و در نهایت عدد ۴۲۷۱ میلیارد تومان به ثبت رسید که نشان از احتیاط مطلق و شوک سنگینی به فعالان بازار دارد. خروج پول نیز همچنان ادامه دارد و شاهد خارج شدن بیش از ۶۶۶ میلیارد تومان از سرمایه افراد حقیقی از چرخه معاملات بودیم که عدد نسبتا سنگینی محسوب می‌شود.