شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ; در نتیجه معاملات امروزسه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ با افزایش۲۲۲۲۵ واحدی به محدوده ۱ میلیون ۶۰۶ هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل با کاهش۱۴۱۱ واحدی خود به عدد ۴۴۷ هزار واحد رسید.ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد ۷۶۹۰میلیارد تومان  رسید. امروز حدود ۲۴۷ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی بوده است.
بیشترین تاثیر مثبت در شاخص بورس مربوط به نمادهای پارس، کگل و فولاد می باشد. همچنین بیشترین تاثیر مثبت در شاخص فرابورس مربوط به نمادهای و کگهر و هرمز و صبا  می باشد.

شاخص کل بورس تهران امروز با حمایت سهام از گروه‌های فلزی و معدنی رشد بیش از یک درصدی را  تجربه کرد و وارد کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد شد.

🔻 در میان نمادهای اثرگذار بر شاخص کل بورس تهران نمادهای فلزی و معدنی مانند فولاد، کگل، فملی و کچاد مشاهده می‌شود. فولاد و فملی با شایعات از احتمال افزایش سهم سود نقدی نسبت به سود خالص رشد کرده‌اند. باید منتظر ماند که با وجود تمام هزینه‌های دولتی که بر دوش این شرکت‌ها گذاشته شده است مانند سهام خزانه یا ساخت نیروگاه یا مواردی از این دست، آیا این شرکت‌ها در رویه تقسیم سود سنت‌شکنی می‌کنند یا خیر.

🔻 فلزات اساسی امروز در صدر ارزش معاملات قرار گرفتند. گروه خودرویی امروز با فشار فروش مواجه شد و خبر عرضه خودرو در بورس کالا نتوانست که موج تازه‌ای در سهام این گروه ایجاد کند. در گروه کوچک‌تر نیز شاهد فشار فروش در سهام بودیم. پس از ورود بورس به کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی ادامه نوسان قیمتی سهام جذاب به نظر می‌رسد. همچنان نوسان نرخ دلار، اخبار احتمالی از برجام و نوسان قیمت جهانی از اهمیت زیادی برای سودآوری شرکت‌های کالایی بورس برخوردار است.