به گزارش پاسارگاد تحلیل شاخص کل بورس در روز جاری؛ سه‌‌شنبه ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۹ با افزایش ۵۶,۹۷۳ واحدی به ارتفاع ۱,۶۶۴,۵۵۹ واحد و ارزش معاملات بورس و فرابورس به مبلغ ۱۸۷,۹۵۴ میلیارد ریال رسید. این در حالیست که شاخص هموزن نیز ۵,۲۰۶ واحد مثبت بود. بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس به ترتیب نمادهای «تاپیکو» و «فارس» و بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس نماد «مارون» داشته است. امروز در بازار بورس مبلغ ۵,۷۸۹ میلیارد ریال مربوط به معاملات «دارا یکم» و در بازار فرابورس مبلغ ۲۸,۲۱۰ میلیارد ریال مربوط به انواع اوراق مرابحه عام دولت بوده است.

قیمت شاخص نفت خام برنت امروز با سه سنت کاهش به ۳۹ دلار و ۵۸ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۲ سنت کاهش به ۳۷ دلار و ۲۴ سنت رسید. زیرا در حالی که چشم‌انداز تیره‌تر تقاضای جهانی سوخت سبب فروش‌های جدید شد، پوشش کوتاه‌مدت پیش از نشست اواخر این هفته کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک (JMMC) سبب شد این زیان‌ها محدودتر باشند.

هلدینگ بورسی «گسترش نفت و گاز پارسیان» هم از بررسی خرید سهام خزانه در جلسه آینده هیات مدیره خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی شد.

معاون مالی «بانک صادرات» از زمان معرفی و عرضه اولیه ۲۰ درصد سرمایه‌ گذاری مالی سپهر صادرات خبر داد و گفت: منافع حاصل از این عرضه موجب بهبود چشمگیر در صورت‌های مالی ۶ ماهه بانک می‌شود.

گروه خودرو:

«خودرو» امروز بالاخره باز شد و در قیمت ۳,۵۶۰ ریال ۳.۸ درصد مثبت خورد. «خساپا» نیز در لحظات آخر بازار در قیمت ۳,۰۰۰ ریال باز شد و ۴.۹ درصد مثبت خورد. «خگستر» در قیمت ۶,۰۹۰ ریال اندکی مثبت بود. «خزامیا» ۲.۸ درصد منفی شد و به قیمت ۱۷,۷۰۰ ریال رسید. «ورنا» در قیمت ۱۲,۳۹۰ ریال بیش از یک درصد مثبت شد. «خدیزل» در قیمت ۴۱,۴۰۰ ریال ۳.۵ درصد مثبت شد.

گروه بانکی:

«وشهر»، «وآیند» و «سمایه» تنها نمادهای منفی گروه بودند. «وبملت» اوایل بازار در قیمت ۶,۳۰۰ ریال صف خرید ۳۲ میلیونی داشت. صف خرید «وبصادر» در قیمت ۳,۹۷۰ ریال به ۴۱۶ میلیون سهم رسید. «وتجارت» در قیمت ۳,۴۶۰ ریال با صف خرید ۱۸۳ میلیونی به کار خود پایان داد. «وپاسار» نیز در در قیمت ۱۱,۰۳۰ ریال صف خرید ۱۳ میلیونی داشت.

گروه فلزات اساسی:

بیشتر نمادهای این گروه امروز مثبت بودند. «فملی» در قیمت ۳۵,۴۳۰ ریال صف خرید ۲۷ میلیونی داشت. «فولاد» در قیمت ۱۹,۶۰۰ ریال به صف خرید ۱۱۲ میلیونی رسید. «ذوب» در قیمت ۶,۷۹۰ ریال صف خرید ۱۱۷ میلیونی داشت. «فاسمین» اوایل بازار در قیمت ۵۶,۳۶۰ ریال به صف خرید رسید.

گروه محصولات شیمیایی:

بیشتر نمادهای این گروه نیز امروز سبزپوش بودند. «شپدیس» در قیمت ۱۱۶,۵۳۰ ریال صف خرید ۱.۷ میلیونی داشت. «آریا» در قیمت ۱۶۶,۶۵۳ ریال صف خرید ۱۰ میلیونی داشت. «شگویا» کار خود را با صف خرید ۵۸ میلیونی در قیمت ۱۶,۱۳۴ ریال به پایان برد. صف خرید «فارس» در قیمت ۳۰,۰۱۰ ریال به ۲۵ میلیون سهم رسید. «پاکشو» در محدوده ۲.۲ درصد مثبت به قیمت ۷۱,۶۰۰ ریال رسید. «تاپیکو» پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی و افشای اطلاعات با اهمیت باز شد و ۱۹.۷۸ درصد مثبت خورد و به قیمت ۲۱,۰۱۰ ریال رسید.