به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری شنبه ۹اسفند۱۳۹۹، شاخص کل با ۱۱,۸۵۶واحد منفی پایان یافت و به مقدار ۱,۱۹۳,۹۷۶واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۱۲۵,۶۹۴میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن ۱,۰۱۱واحد منفی بود و به مقدار ۴۳۳,۳۸۵واحد رسید. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص بورس را نمادهای «فملی»، «فولاد» و «فارس» داشتند.

نرخ دلار آمریکا نیز ۲۵هزار و ۲۳۰تومان و یورو ۳۰هزار و ۶۰۰تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۸۳هزار تومان معامله شد.

در اخبار داشتیم:

صادق الحسینی و علی مروی، دو کارشناس اقتصادی: بر اساس پیش‌بینی‌های ما حداکثر تا فروردین‌ماه دلار به کمتر از ۲۰هزار تومان خواهد رسید. تا به توافق برجام برسیم طلا بازار پرنوسانی است.

رییس اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی اعلام کرد: قرار بر این است که تا یک میلیارد دلار از این دارایی‌ها به کانال مالی ایران و سوییس واریز شود تا صرف خرید دارو و غذا شود. در مورد اقلام دارویی نیز وزارت بهداشت با بانک مرکزی هماهنگ شده است.

کاخ سفید: آماده گفت‌وگوی دیپلماتیک با ایران هستیم اما تحریم‌ها را کاهش نمی‌دهیم.

واشنگتن: به طور کامل در روابط با عربستان تجدید نظر می‌کنیم وزارت خزانه‌داری آمریکا پس از انتشار گزارش قتل جمال خاشقچی یک فرد و یک نهاد سعودی را تحریم کرد.

 ژنرال «احمد العسیر»ی و «نیروهای واکنش سریع عربستان سعودی» طبق قانون ماگنیتسکی در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.

فلز سرخ که طی معاملات این هفته تا ۹۶۰۰ دلار بر تن نیز صعود کرده بود، در آخرین روز کاری نزولی شد و مجددا به سطوح کمتر از ۹۰۰۰ دلار بازگشت.

گروه بانکی:

در این گروه امروز «وبصادر» ۱.۶۳درصد کاهش یافت و به ۲,۴۲۰ریال رسید. «وپاسار» امروز با ۱.۹۷درصد افت در قیمت پایانی ۱۱,۹۷۰ریال پایان یافت. «وبملت» ۱.۸۵درصد منفی بود و در قیمت ۳,۷۱۰ریال پایان یافت. «وسینا» نیز امروز ۱.۱۷درصد منفی در قیمت پایانی ۳,۳۹۰ریال کاهشی بود. «وپست» با کمتر از یک درصد افت در قیمت ۱۶,۸۳۰ریال پایان یافت. شاخص بانکی‌ها با ۱۰۲واحد افت به ۶,۸۸۳واحد رسید.

گروه شیمیایی:

شاخص این گروه امروز با ۸۵۱واحد کاهش به مقدار ۶۸,۵۳۴ رسید. در این گروه سهم «پارس» در محدوده صفر درصد منفی بود و با قیمت ۱۲۶,۳۲۰ریال پایان یافت. «زاگرس» کمتر از یک درصد کاهش معامله شد و به قیمت ۱۸۰,۴۷۴ریال رسید. «پاکشو» در محدوده صفر درصد منفی بود و با قیمت ۷۷,۳۲۰ریال پایان یافت. «شیراز» نیز در محدوده صفر درصد منفی معامله شد و با قیمت ۵۱,۰۳۰ریال به پایان رسید. «کرماشا» امروز ۱.۳۲درصد منفی شد و با قیمت ۳۴,۴۲۰ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:

در این گروه شاخص با کاهش ۱۴,۵۹۷واحدی به مقدار ۸۸۲,۹۷۵واحد رسید. «ذوب» در قیمت ۴,۰۵۲ریال در محدوده صفر درصد منفی بود. «فولاد» در قیمت ۱۱,۶۰۰ریال ۱.۹۴درصد منفی بود. «فملی» نیز در ۱.۹۷درصد منفی بود و در قیمت ۱۲,۹۷۰ریال پایان یافت. «فجر» ۱.۴۵درصد منفی بود و در قیمت ۵۷,۷۲۰ریال به پایان رسید. «کاوه» ۱.۴۸درصد منفی بود و در قیمت ۱۸,۰۳۰ریال پایان یافت.

گروه خودرو:

شاخص این گروه امروز ۲,۹۴۹واحد کاهش داشت و به مقدار ۲۵۳,۷۹۶ رسید. امروز «خمحرکه» در قیمت ۴,۹۲۰ریال در محدوده صفر درصد منفی پایان یافت. «خگستر» در قیمت ۳,۰۴۰ریال ۱.۹۴درصد منفی شد. «خبهمن» در قیمت ۲۱,۰۹۰ریال در محدوده صفر درصد منفی شد. «خودرو» با ۱.۸۹درصد منفی در قیمت ۲,۵۹۰ریال به پایان رسید. «خساپا» نیز ۱.۶۷درصد منفی معامله شد و به قیمت ۲,۳۶۰ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:

شاخص این گروه با ۶۲,۷۳۸ واحد کاهش به ۳,۶۵۲,۸۴۷ واحد رسید. در این گروه شرکت «شبندر» با ۱.۸۵درصد کاهش به قیمت ۲۳,۹۳۰ریال رسید. همچنین سهم «شپنا» با ۱.۹۷درصد منفی در قیمت ۱۱,۹۲۰ریال پایان یافت. شرکت «شبریز» ۱.۶۶درصد منفی پایان یافت و به قیمت ۲۷,۲۷۰ریال کاهش یافت.