به گزارش پاسارگادتحلیل، امروز؛ ۱۰خرداد۹۹، مجمع عمومی عادی سالانه شرکت فرآورده های تزریقی و دارویی ایران برای تصویب صورت ­های مالی سال منتهی به ۲۹اسفند۹۸ با حضور اکثریت سهامداران برگزار شد. در ابتدا حسابرس شرکت، گزارش حسابرسی خود را در خصوص صورت­های مالی شرکت ارایه داد که برخی از بندهای مهم و پاسخ شرکت به شرح زیر است:

در بند ۸ آمده است که مالکیت رسمی ۳ باب مغازه شرکت اصلی و ساختمان دفتر مرکزی شرکت فرعی تاکنون به نام شرکت های یاد شده منتقل نشده و مراحل اداری انتقال در حال پیگیری است. اظهار نظر این موسسه در مفاد این بند مشروط نشده است. در این راستا شرکت پاسخ داد طبق آخرین پیگیری هایی که به عمل آمده، انتظار می رود نقل و انتقالات لازم تا پایان سال انجام پذیرد و در سال آینده این بند حذف شود.

در بند۹ قید شده است تاثیر شیوع ویروس کرونا (COVID-19) از اواخر سال مالی مورد گزارش و اوایل سال مالی بعد بر فعالیت های شرکت اصلی انتظار می رود. در صورت عدم کنترل ویروس مذکور این وضعیت ادامه یابد. در این خصوص شرکت پاسخ داد دلیل کاهش تولید در فروردین به دلیل نگرانی ها از نیروی انسانی بود. اما عملکرد شرکت از اردیبهشت ماه تا به امروز رشد داشته است به طوری که در خردادماه ۹۹ بالاترین رکورد فروش را در ۱۵سال گذشته داشته ایم.

رشد ۳۲درصدی سهم بازار داخلی «دفرا» در تولید بطری سرم

در ادامه فرهادی؛ مدیرعامل شرکت، گزارش فعالیت هیات مدیره در سال مالی مورد گزارش را به مجمع ارایه کرد. نکات مهم مطرح شده در این مجمع به شرح زیر است:

در سال۹۸، مجموعا ۴۲میلیون بطری سرم تولید شده است که این امر موجب افزایش ۳۲درصدی سهم بازار داخلی شده است.

میزان تولید قطره های چشمی حدود ۳۴میلیون بوده که این رقم نسبت به سال گذشته ۱۶ درصد رشد داشته است.

شرکت فراورده های تزریقی و دارویی ایران تنها شرکت کشور است که قطره های چشمی را به روش BFS تولید می کند.

در سال۹۸ شش دستگاه کمپرسور ۵۰تنی تبرید آب جهت تامین سرمایش خطوط هواسازهای آزمایشگاه و ساختمان آزمایشگاه خرید، نصب و راه اندازی شده است.

یک دستگاه برج خنک کننده ۷۰۰ تنی در سال ۹۸ خرید، نصب و راه اندازی شده است.

در سال۹۸، یک توافق و قرارداد با سازمان آب به منظور تخصیص آب و صدور پروانه چاه با بهره برداری ۲۵۰مترمکعب آب در روز، امضا شده است.

بعد از گزارش مدیرعامل، یکی از سهامداران در مورد مشکلات مواد اولیه و ارزبری شرکت سوال کرد که شرکت در این خصوص پاسخ داد در ۵ سال گذشته علی رغم نوسانات نرخ ارز هیچ گاه توقف تولید نداشتیم، زیرا وابستگی ارزی شرکت مقدار قابل ملاحظه ای نیست با این وجود شرکت برای سال آتی، مواد اولیه لازم را پیشاپیش خریداری کرده است.

در پایان صورت­های مالی شرکت به همراه تقسیم سود ۱۱۰تومانی به تصویب سهامداران شرکت رسید.