شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نتیجه معاملات امروز؛ شنبه ۹مهر۱۴۰۱، با کاهش۱۵۶۸۳واحدی به محدوده یک میلیون و ۳۳۰هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل با کاهش ۶۳۶۰واحدی عدد ۳۸۶هزار واحد را ثبت کرد. ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد ۲۵۳۳میلیارد تومان رسید. بیشترین تاثیر منفی در شاخص را نماد « فولاد »  و بیشترین تاثیر مثبت را نماد « فارس» داشتند. همچنین بیشترین تاثیر منفی در شاخص فرابورس را نمادهای  «آریا ، زاگرس و شراز»  برجای گذاشتند. علاوه بر این امروز شاهد خروج ۴۸۳میلیارد تومان پول حقیقی  از  بازار سرمایه بودیم.

🔻نیمه نخست دادوستد سهام در روز جاری با افزایش فشار فروش و عقبگرد حدود ۰.۶ درصدی شاخص کل بورس تهران پایان یافت و نماگر هم وزن نیز بیش از ۰.۸ درصد کاهش ارتفاع داد.

🔻به نظر می‌رسد دلسردی معامله‌گران از احیای برجام پس از سخنان پایان هفته آمریکایی‌ها و اعمال تحریم‌های جدید بر علیه صادرات نفت ایران یکی از مهمترین دلایل افزایش فشار فروش در دادوستدهای روز جاری بود

🔻در این میان برخی از کارشناسان تکنیکال نیز از مقاومت استاتیک شاخص کل در محدوده ۱.۳۴۰ تا ۱.۳۵۰ میلیون واحد سخن می‌گفتند و پیش‌بینی کرده بودند در روز جاری، نمایی قرمز بر تابلو معاملات سهام حاکم شود.