به گزارش پاسارگاد تحلیل، شاخص کل بورس در روز جاری؛ دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹، با افزایش ۲۶،۷۲۳ واحدی به مقدار ۹۹۵،۱۸۴ واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۱۸۰،۳۸۴ میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۷،۷۹۰ واحد مثبت بود و به مقدار ۳۱۴،۴۷۲ واحد رسید. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص بورس را نماد «فارس»، «شستا» و «فولاد»، همچنین بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس را نمادهای «میدکو»، «ذوب» و «زاگرس» داشتند.

 بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز در صرافی ملی  ۱۷ هزار  و۱۰۰ تومان و یورو ۱۸ هزار  و ۵۰۰ تومان معامله شد.

فرمول جدید قیمت شمش و محصولات فولادی در بورس کالا تعیین شد. کارگروه تنظیم بازار در جلسه امروز تصویب کرد تا اطلاع ثانوی قیمت پایه عرضه شمش فولادی در بورس کالا معادل ۸۸ درصد قیمت فوب شمش صادراتی ایران در خلیج فارس، ضربدر در نرخ ارز نیمایی باشد. همچنین مقرر شد سقف رقابت در معاملات شمش فولادی در بورس کالا ۱۲ درصد باشد. پیش از این قیمت پایه شمش فولادی معادل ۸۳ درصد قیمت فوب شمش صادراتی ایران بود. قیمت پایه عرضه میلگرد در بورس کالا نیز ۹ درصد بالاتر از میانگین قیمت هفتگی شمش فولادی خواهد بود و سقف رقابت در معاملات میلگرد نیز ۱۰ درصد خواهد بود.

مدیر عامل ایران خودرو:  خودروی جدید “۱۳۲ K” از بهمن به بازار می‌آید و یک نوع خودروی کراس اوور هم در خرداد رونمایی می‌شود که اوایل سال ۱۴۰۰ به بازار می‌رسد.

عبدالناصر همتی در تازه ترین اعلام مواضع درباره بازار ارز در اینستاگرام اعلام کرد: وضعیت امروز بازارها در اقتصاد حتماً سخت تر از مرداد و شهریور ۹۷ نیست. در آن روزها با شروع و تشدید تحریم های آمریکا بازارهای ارز، سکه و سایر دارایی ها به شدت به هم ریخت و نرخ دلار در بازار به رقم های بسیار بالا رسید. ولی با مدیریت بازارها و تدابیری که به کار گرفته شد به رغم تمامی مشکلات در مدت دو سال گذشته ثبات نسبی بازارها در نرخ های بسیار پایین‌تر ارز برقرار و رشد اقتصاد غیر نفتی در اواخر سال ۹۸ مثبت شد. این روزها نیز تداوم فشار حداکثری، شیوع کرونا و تعطیلی سه ماهه بسیاری از فعالیت ها، کاهش قیمت نفت و سایر فراورده های نفتی، تهدیدات جدید آمریکا و … انتظارات تورمی را بالا برده است. در روزهای آتی، پیش بینی های بانک مرکزی از تورم یک سال آتی و تورم هدف اعلام خواهد شد. محاسبات و برآوردهای اداره بررسی‌های اقتصادی بانک بسیار کمتر از آن چیزی است که در فضای تبلیغاتی مطرح می شود.

موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران: ایران آماده گفت‌وگو و رفع سوءتفاهمات با عربستان سعودی است. ایران چه با میانجی و چه بی‌میانجی آماده گفت‌وگو و رفع سوءتفاهمات با عربستان سعودی است. منطقه نیازمند است به این سمت برود و اگر به این سمت بروند و تصمیم بگیرند آغوش ایران باز است

گروه بانکی:

در این گروه «وخاور» با ۳.۵۸ درصد مثبت در قیمت پایانی ۱۱،۶۵۲ ریال پایان یافت. «وتجارت» با ۴.۳ درصد افزایش در قیمت ۲،۰۸۶ ریال پایان یافت. «ونوین» در محدوده ۴.۱۱ درصد مثبت معامله شد و به قیمت ۴،۰۰۲ ریال رسید. شاخص بانکی‌ها با ۱۱۰ واحد افزایش به مقدار ۵،۸۰۳ واحد رسید.

گروه شیمیایی:

شاخص این گروه امروز با ۲،۲۹۰ واحد افزایش به مقدار ۵۵،۵۷۷  رسید. در این گروه سهم «جم» امروز با ۸.۲۸ درصد مثبت معامله شد و در قیمت ۲۸،۰۵۴ ریال پایان یافت. «پارس» با ۴.۹۷ درصد افزایش به قیمت ۱۱۴،۹۰۵ ریال رسید. «شفن» ۵درصد مثبت شد و با قیمت ۱۷۵،۰۲۰ریال به پایان رسید. «فارس» امروز ۴.۹۹درصد مثبت شد و با قیمت ۱۶،۱۳۲ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:

در این گروه شاخص با افزایش ۳،۵۶۵ واحدی به مقدار ۶۳۵،۷۲۳ واحد رسید. «فولاد» امروز ۲.۴۹ درصد کاهش داشت و با قیمت ۱۰،۱۶۵ ریال پایان یافت. «ارفع» ۴.۹۵ درصد مثبت شد و  با قیمت ۱۲،۵۹۰ ریال پایان یافت. «فجر» با ۵ درصد مثبت در قیمت ۳۷،۱۹۲ریال به پایان رسید.

گروه خودرو:

شاخص این گروه امروز ۶،۲۸۰ واحد افزایش داشت و به مقدار ۱۹۱،۲۹۸ رسید. سهم «خودرو» ۴.۹۵ درصد مثبت شد و به قیمت ۱،۲۹۳ ریال رسید. «خساپا» نیز در قیمت ۱،۶۱۴ ریال ۴،۹۴ درصد مثبت شد. همچنین «خپارس» با ۴.۷۲ درصد مثبت به قیمت ۷،۱۳۸ ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:

شاخص این گروه با ۷۰،۰۷۸واحد افزایش به ۳،۰۰۲،۲۴۰ واحد رسید. در این گروه شرکت «شپنا» با ۴.۸۳ درصد مثبت پایان یافت و به قیمت ۱۲،۵۸۷ ریال رسید. سهم «شبریز» با مثبت ۴.۵۶ درصد به قیمت ۲۷،۵۶۴ ریال رسید. همچنین سهم «شبهرن» در ۴.۷۸ درصد مثبت به قیمت ۵۳،۰۲۰ ریال پایان یافت.