شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نتیجه معاملات امروز؛ سه شنبه۱۴ تیر ۱۴۰۱  باافزایش۳۹۱۲واحدی به محدوده یک میلیون و۵۱۱ هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل با افزایش۳۲۳واحدی خود به عدد۴۲۰ هزار واحد رسید.ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد۴۴۹۵میلیارد تومان  رسید. امروز حدود۲۷۶میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی بوده است.
بیشترین تاثیر مثبت  را نمادهای«فولاد،شپناوشبندر » داشتند. همچنین بیشترین تاثیرمثبت  در شاخص فرابورس را نماد های «شاوان»  و بیشترین تاثیر منفی در شاخص فرابورس را نماد «آریا و زاگرس» داشتند.

در حالی‌که بورس تهران معاملات کم‌رمقی را در پیش گرفته بود و برخی از صنایع کوچک بعضا با افزایش تقاضا همراه بودند اما شاهد افزایش تقاضا در سهام پالایشی با محوریت پالایش نفت لاوان بودیم.

صف خرید نزدیک به ۶۰ میلیارد تومانی شاوان در معاملات کم‌رمق این روزهای بازار سهام امیدواری را میان فعالان بازار سرمایه کشور افزایش داد.

🔸 دیگر نمادهای پالایشی نیز به دنبال شاوان با افزایش تقاضا همراه شدند و شاهد رشد قیمت سهام پالایشی برای عبور از سطوح مقاومتی بودیم ش. انتظار برای انتشار صورت‌های مالی حسابرسی‌شده این پالایشگاه‌ها وجود دارد. پس از شبندر که در صورت مالی حسابرسی‌شده ۱۴۰۰ رشد محسوس سود خالص را تجربه کرد حالا انتظار برای انتشار صورت مالی دیگر پالایشی‌ها وجود دارد. در عین حال صورت مالی بهار از اهمیت بیشتری نسبت به صورت مالی سال گذشته برخوردار است.